Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Obtěžující chování pedagoga na Karlovce: Po studentce chtěl, aby si nahmátla intimní místo

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia
Obtěžování

Na půdě 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy mělo dojít k „obtěžujícímu chování“ ze strany pedagoga. Jak informoval iRozhlas, nevhodného chování vůči studentce se měl dopustit učitel Petr Valášek, který chtěl, aby si studentka nahmatala bod v intimních partiích.

Etická rada 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy se zabývala případem, kdy měl jeden z tamních pedagogů zneužít svého postavení a svým chováním obtěžovat jednu ze studentek. „P. V. (Petr Valášek, pozn. red.) se dopustil nevhodného chování, které nebylo v souladu s Etickým kodexem Univerzity Karlovy,“ uvedla rada, jak informoval iRozhlas.

Šestačtyřicetiletý docent anatomie Valášek měl obtěžovat jednu ze studentek, a to vcelku netradičním způsobem. „Nejméně v jednom případě jednal se studentkou způsobem nezachovávajícím lidskou důstojnost, konkrétně když ji vyzýval k vyhmatání tuberculi pubici (výrůstek na stydké kosti, pozn. red.), tedy bodu umístěného ve významně intimním prostoru člověka,“ uvedla rada podle již zmíněného webu.

Zneužíval údaje ze školního systému

Pedagog měl také zneužívat údaje ze studentského informačního systému. Zjišťoval si v něm totiž detaily o studentkách, které následně kontaktoval přes e-mail, jak informovaly Novinky.

Sám Valášek odmítá, že by studentku nabádal k tomu, aby si vyhmatala tuberculi pubici. Prý ji zkoušel o samotě, ale neprofesionální přístup odmítá. Případ se měl stát před čtyřmi lety, ovšem až minulý rok na něj upozornil jeden ze studentů. Docent Valášek dostal od školy výtku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy