Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Obsluha vyhlídkového kola v Brně zhasla a odešla. Zapomněla, že má na atrakci ještě návštěvníky

Brno: Obsluha vyhlídkového kola zapomněla, že má na atrakci návštěvníky
Zdroj: Profimedia.cz
Brno

Několik lidí si v pátek večer neplánovaně prodloužilo jízdu na vyhlídkovém kole, čerstvě zprovozněném na Moravském náměstí v centru Brna. Provozovatelé je patrně zapomněli v jedné z kabin, které po ukončení večerních jízd zůstaly nahoře. Před 22:00 se na policii telefonicky obrátila žena z kabiny.

„Volala nám žena s tím, že je nezvykle dlouho nahoře na kole, už asi čtvrt hodiny, a že dole u ovládací kabiny je tma,“ řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Šváb. Ženě patrně bylo podezřelé, že se dlouho nic neděje a že je dole už zhasnuto.

Policejní hlídka kontaktovala provozovatele vyhlídkového kola, kteří se co nejrychleji vrátili na místo a poslední pasažéry spustili zpět na zem. Policie pak obsluhu důrazně poučila, ať se příště lépe přesvědčí, že nahoře už nikdo nezůstává.

Pokladní: Tolik se nestalo

Podle pokladní, kterou oslovil portál iDnes, se prý zas tak moc nestalo. „Obsluha byla jen u auta a hned se pak vrátila,“ sdělila žena za kasou.

V Brně v pátek začaly vánoční trhy. V 17:00 se rozsvítil strom na náměstí Svobody a město zůstávalo ještě do pozdních večerních hodin plné lidí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy