Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Obrovský smutek v pražské zoo: Zemřelo nejmladší slůně Amálka, byly jí jen dva roky

Zemřela sloní slečna Amalee
Zdroj: Se souhlasem Zoo Praha
+ Dalších 6 fotografií
Úmrtí v Zoo

Z pražské zoo přišla smutná zpráva. V noci na pátek zemřelo nejmladší slůně jménem Amalee. Malá slonice se narodila 9. května 2020, takže jí byly pouhé dva roky. Podle ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka zemřela na sloní herpes. Informaci sdílel na sociálních sítích. 

"Naše nejmladší slůně, Amalee narozená 9. května 2020, podlehlo onemocnění známému jako sloní herpes. To postihuje zejména slůňata a mívá velice rychlý průběh, který nedokáže zastavit ani okamžitá léčba. Tak tomu bohužel bylo i v případě Amalee," uvedl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek na svém Facebooku. "Je to pro nás všechny, a nejvíce pro chovatele, zdrcující zpráva. Prosíme o porozumění v tom, že ji bezprostředně nebudeme komentovat a podrobné informace zveřejníme na stránkách Zoo Praha až příští týden."

Amalee se narodila 9. května 2020 v ranních hodinách slonici Janitě, která byla březí 683 dní. Miroslav Bobek sdělil, že z důvodu dlouhé březosti bylo mládě hodně velké a vážilo 124 kg. Otec Amalee se jmenoval Ankhor.

Nevyléčitelná nemoc

Sloní herpes je podle webu irozhlas.cz. zatím nejzávažnější onemocnění, které postihuje slony nejen u nás, ale i po celém světě. Nejhorší na tom je, že si s touto chorobou veterináři zatím nedokážou poradit.

V pražské zoo jsou sloni chováni od roku 1933. S Amalee jich bylo celkem devět. Mezi nimi je i filmová hvězda Shanti, která si zahrála v českém snímku Poplach v oblacích s panem Tau, kterého ztvárnil populární Otto Šimánek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy