Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Obrovská tragédie v Prachovanech: Patnáctiletý chlapec spáchal sebevraždu před zraky spolužáků

Ilustrační foto.
Zdroj: profimedia
sebevražda

Obrovská tragédie se stala ve slovenské obci Prachovany. Teprve patnáctiletý Roman skočil ze střechy budovy základní školy, kam docházel. Jak informoval slovenský deník Nový čas, navzdory včasnému lékařskému zásahu chlapec v nemocnici těžkým zraněním podlehl. 

Velké neštěstí otřáslo slovenskou obcí Prachovany, kde patnáctiletý chlapec skočil ze střechy budovy základní školy, kterou navštěvoval. Jak píše slovenský deník Nový čas, na místo okamžitě dorazili zdravotníci a policie. O pár hodin později ale chlapec svým zraněním podlehl.


Neštěstí se stalo před 5. hodinou. "Nejdříve vylezl po žebříku na střechu a pak skočil. Vyučování bylo přerušeno. Všichni ve třídě jsme plakali,“ cituje Nový čas jednoho z Romanových spolužáků. Chlapec, který následkem pádu utrpěl vážná zranění, byl převezen do nemocnice v Trebišově. „Bohužel pacient navzdory enormní snaze zdravotníků svým zraněním podlehl,“ uvedla mluvčí nemocnice.

Roman měl trpět depresemi

Jak uvedli Romanovi známí, trpěl depresemi a psychicky na tom nebyl dobře. „Roman byl veselý a usměvavý, na druhou stranu trpěl i depresemi, kvůli kterým ho jeho matka nepouštěla ven,“ přiznal jeho spolužák. Podobný názor měla i sousedka. "Co vím, tak už měl sebevražedné sklony předtím. Představa, že to všechno viděli jeho spolužáci, je strašná. Zároveň se ale ptám, proč mu nikdo nepomohl, nezadržel ho a nezavolal někoho z učitelů?“ říká.

Případem a samotnou motivací chlapcovy sebevraždy se bude nadále zabývat policie. „Zjišťujeme bližší okolnosti. Vzhledem k citlivosti případu i s přihlédnutím k věku poškozené osoby nemůžeme zveřejnit žádné bližší informace,“ uvedla pro web Topky.sk mluvčí košické policie Jana Mésárová.

K případu se odmítl vyjádřit i ředitel školy. "Aktuálně probíhá vyšetřování toho, co se událo, a dokud případ nebude uzavřen, nebudu se k ničemu vyjadřovat," pronesl stručně. K tragické události se odmítl vyjádřit i starosta obce, který rovněž čeká na výsledky vyšetřování.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy