Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

OBRAZEM: Metalové kapely a postapokalyptická atmosféra. Tak vypadá festival Brutal Assault

25. ročník festivalu Brutal Assault v pevnosti Josefov.
Zdroj: Renata Bušková/eXtra.cz
+ Dalších 16 fotografií
Festival

Znovu se otevřely brány hudebního festivalu Brutal Assault, který se koná v pevnosti Josefov nedaleko Jaroměře. 25. ročník festivalu tradičně přináší našlapaný program tuzemských i zahraničních metalových kapel a po nucené covidové pauze se hladce vrátil do zajetých kolejí. Jedinečnou akci zdokumentovala fotografka a reportérka eXtra.cz, která se vypravila do místa dění.

Brutal Assault není jen obyčejný hudební festival pro drsné máničky, produkce totiž myslí i na zábavu mezi koncerty. "Snažíme se dělat hodně široký doprovodný program, je tu dům strachu, jazzová vinárna, postapo convoy a několik výstav. Pořádáme i prohlídky podzemí a snažíme se propojit temnou estetiku metalu s atraktivním programem," říká pro eXtra.cz pořadatel festivalu Tomáš Fiala.

Festival je výjimečný především místem pořádání. Pevnost Josefov je rozsáhlý historický objekt, který vytváří jedinečnou atmosféru. Podle Fialy je velkou výhodou, že se Brutal Assault pořádá v Josefově už poněkolikáté. "Díky tomu pořád objevujeme nové části pevnosti a nacházíme další souvislosti a účely, k jakým můžeme jednotlivá zákoutí využít tak, abychom docílili municipality a pocit města ve městě," nadšeně vypráví promotér, zatímco se z vysílačky ozývá komunikace organizátorů.

Rychlý kontakt a pohotovost týmu je opravdu důležitá, letos se na festivalu pohybuje okolo 20000 lidí z Česka i celého světa a celotýdenní maraton končící ze soboty na neděli musí šlapat jako hodinky, což se minimálně doteď skutečně daří. Na akci dle oficiálních stránek vystupují například JinJer, Cannibal Corpse a další.

Na místo se vypravila i reportérka eXtra.cz, která největší metalovou akci v Česku zaznamenala pomocí fotoaparátu. Podívejte se do galerie, jak probíhá letošní ročník.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy