Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

O nich bez nich: Na konferenci k ženským kolektivním sportům byli téměř samí muži. To je vtip, ptají se lidé

Setkání zástupců všech ženských kolektivních sportů.
Zdroj: Se souhlasem NSA
Předchozí Další
Konference

Národní sportovní agentura informovala na svých oficiálních stránkách o setkání zástupců všech ženských kolektivních sportů. K článku navíc přidala fotografii, která se stala na Twitteru terčem posměšků a pichlavých komentářů. Na snímku se totiž nacházelo čtrnáct mužů a jen dvě ženy, které byly sotva vidět.

Národní sportovní agentura přidala na Twitter i oficiální stránky fotografii ze setkání zástupců všech ženských kolektivních sportů. Proběhlo setkání zástupců všech ženských kolektivních sportů, které jsou zařazeny do projektu Koncepce rozvoje konkurenceschopnosti státní reprezentace žen v kolektivních sportech pro období 2022-2028,” stálo u fotografie, na níž je vyobrazeno čtrnáct mužů a dvě ženy.

Tento fakt vzbudil vlnu nepříliš pozitivních komentářů. To je vtip? Nebo jste tam omylem dali fotku nějakého pánského klubu?“ zeptal se pod snímkem jeden z uživatelů. Zženštilých možná, protože ženu tam nevidím ani jednu,“ připsal svůj názor další. Dokonce dvě ženy na jednání o ženských sportech? Nepřijde vám to příliš odvážné?“ popíchl je další člověk.

Dalšími pichlavými komentáři se to pod příspěvkem jen hemžilo. "Hele, ty kolektivní ženské sporty teprve budete zakládat, nebo proč tam ty zástupkyně nejsou?" ptal se fotograf Lukáš Bíba. Jedna z uživatelek pod fotografií na Twitteru přidala snímek mužů ze Saúdské Arábie a k tomu napsala sarkastický popisek: Konference o ženských právech v Saúdské Arábii.“ Očividně mělo jít o přirovnání.

Ženy jsou v Česku často diskriminované

Diskriminace žen ve vrcholných rozhodovacích pozicích je stále častějším tématem a pro Česko palčivým, protože se v Evropské unii řadíme k zemím, v nichž je něžné pohlaví nejčastěji diskriminováno. Například co se týče politiky, v Poslanecké sněmovně je aktuálně 26 % žen, v zastupitelstvech krajů 22 procent a v zastupitelstvech měst a obcí necelých třicet. Upozorňuje na to iniciativa Fórum 50 na svých webových stránkách.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy