Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Nový systém pro Apple je tu: iOS 16 přináší revoluci pro zamykací obrazovku

Nový iOS 16 přináší změny na zamykací obrazovku: Tady je jejich seznam
Zdroj: Profimedia.cz
systém pro iphone

S novou generací iPhone, nejpoužívanějšího telefonu na světě, přichází i nový systém pro drtivou většinu telefonů od firmy Apple. Jaké novinky přináší iOS s pořadovým číslem šestnáct? Změny jsou spíše kosmetické, nejvíce si jich všimnete v momentě, kdy budete mít svůj telefon zamčený. O nových funkcích píše web 9to5mac.

Lidé berou svůj chytrý telefon do ruky příliš často. To bylo heslo, kterým se vývojáři firmy Apple řídili při vývoji nové verze jablečného systému. Na obrazovce, kterou teď vidíte, když je telefon zamčený, toho bude vidět podstatně více a už nebudete muset kvůli jednoduchým úkonům odemykat telefon. Takové filozofie se prý vývojáři snažili držet, píše 9to5mac.com.

Zamykací obrazovka

Zamykací obrazovka tak dostala množství nastavení, kterými si ji člověk může přizpůsobit k obrazu svému. Uživatel může změnit styl hodin, pod ně si nakonfigurovat třeba náhled e-mailů, konverzace z Messengeru nebo stav nabití bezdrátových sluchátek. Máte v domě zámek na dveře s bluetooth? Teď se při zamčeném telefonu budete moci přesvědčit, že jste nezapomněli zamknout byt.

Chytré fotky

Další převratnou novinkou je automatický ořez fotografií. Pokud jste si oblíbili režim portrét, nyní s ním budete moci doslova kouzlit! Apple totiž naučil své telefony ořezávat fotografie tak, že například z portrétu dokáže umazat pozadí a nechat jen osobu v popředí.

Uvidíte heslo Wi-Fi

Je to sice malá výhra, ale pro někoho, kdo potřeboval zjistit heslo k wi-fi síti, které už dávno zapomněl, je to dar z nebes. Nový jablečný systém umí totiž heslo jednoduše zobrazit, jak uvádí i web letemsvetemapplem.eu.

Režim blokování

Stále častěji slýcháme o hrozbách kyberútoků. Apple proto do nejnovějšího systému přidal funkci, která vám pomůže se bránit v případě, že máte podezření na napadení hackery či jiným typem internetových podvodníků. V případě potřeby lze takový režim zapnout v nastavení telefonu.

Nový systém si můžete nainstalovat automaticky v nastavení vašeho zařízení, jen upozorňujeme, že použít jej mohou jen majitelé iPhonu řady 8 a vyšší. Pro majitele starších telefonů už bohužel nová verze není.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy