Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Nová hradní mluvčí Markéta Řeháková, která propadla euforii: Ukážu i vážnou tvář, říká

Mluvčí prezidenta Petra Pavla Markéta Řeháková.
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková
+ Dalších 5 fotografií

Mluvčí Petra Pavla Markéta Řeháková svou rozjařeností rozdělila Česko na dva tábory. Jedni její výkon na tiskové konferenci nového prezidenta považují za neprofesionální a nehodný její funkce, druzí jsou podstatně shovívavější a přičítají vše tomu, že volby se zkrátka nevyhrávají každý den. Sama Řeháková se k tomu vyjádřila pro CNN Prima News.

Nová hradní mluvčí Markéta Řeháková se ve volebním štábu čerstvě zvoleného prezidenta Petra Pavla nechala unést rozjuchanou atmosférou, poskakovala po pódiu opilá štěstím a celý její projev nebyl právě důstojný. Toho si nešlo nevšimnout a schytala proto kritiku ze všech stran. Nešetřil ji například politolog Miloš Gregor. „První úkol pro Pavla: vyměnit Řehákovou. Vážně. Užila si kampaň, ale nechápe svoji roli,“ komentoval na Twitteru.

Jiní nebyli zdaleka tak přísní a poukazovali na to, že mladá mluvčí jednoduše a zcela pochopitelně podlehla vypjaté atmosféře a všeobecné euforii, která v tu chvíli ve štábu panovala. Obrovský dav dojatě jásal a ona s nimi. Zastal se jí v tomto duchu například spisovatel Petr Kukal, který na Twitteru napsal: "Pavlovu mluvčí samozřejmě přemohly emoce a je úplně přirozené, že je trochu rozhozená. Není asi namístě ji z klidu svých obýváků povýšeně kritizovat."

Mám i vážnou tvář, říká Řeháková

Sama Řeháková k tomu prohlásila, že ji "kritizují lidé, co nikdy nevyhráli prezidentské volby". "Euforie byla opravdu neuvěřitelná. Měli jsme ve Foru Karlín přes tisíc skandujících podporovatelů. Myslím, že to bylo adekvátní situaci,“ vysvětlila svůj radostný projev CNN Prima News. Doplnila ještě ředitelka komunikace Pavlova týmu, že ze všech opadlo po tvrdé kampani napětí.

Jako mluvčí prezidenta hodlá vystupovat seriózněji. „Nejednalo se o oficiální projev mluvčí Hradu ani inauguraci. V nové funkci budu muset ukázat, že mám i vážnou tvář,“ ujistila Řeháková. Nicméně se hodlá výrazně lišit od svého předchůdce Jiřího Ovčáčka. „Častou reakcí na komunikaci Hradu je, že není lidská. Neukazuje žádné emoce ani úsměv. Toto byl snad výkop k tomu, ukázat, že teď to bude jinak,“ uzavřela. Nutno dodat, že jakkoliv se Markéta po vítězství trochu utrhla ze řetězu, podávala po celou dobu kampaně profesionální výkon.

Související články

Další články