Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Nová fakta v případu mrtvého novorozence v Kroměříži: Promluvila rodinná známá

Novorozenec byl nalezen v kontejneru. Policie vyšetřuje případ jako vraždu.
Zdroj: Policie ČR
krimi

Případ mrtvého novorozence v Kroměříži zahýbal Českem. Z jeho vraždy je podezřelá čtyřiadvacetiletá matka i její druh. Když po porodu přišla do nemocnice na ošetření a doktoři se jí ptali, kde má dítě, nedokázala jim odpovědět. Po miminku pátrá policie už od minulého týdne, ale zatím se ho najít nepodařilo, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Redakci eXtra.cz se ozvala rodinná známá, která přišla s novými fakty ohledně celého případu.

"Ve čtvrtek ráno nám oznámil jeden z lékařů kroměřížské nemocnice, že se k nim dostala pacientka po právě prodělaném porodu, která u sebe neměla dítě. Žena krátce po ošetření z nemocnice na svou žádost odešla. Ihned po oznámení jsme po rodičce začali pátrat. Čtyřiadvacetiletou ženu i jejího druha jsme následně omezili na osobní svobodě," uvedla pro ČTK mluvčí Kyšnerová.

Nad případem i po týdnu stále visí mnoho otazníků. Po zveřejnění informace o zavraždění miminka se webu CNN Prima NEWS ozvala žena, která popsala, co se s dítětem mohlo stát. „Není všechno tak, jak vypadá. Žádné dítě nerozčtvrtili, to je úplná blbost, oni ho prý jenom spláchli a byla to nehoda, nebyla to vražda. Maminka je hodně vystresovaná,“ uvedla svědkyně, která má být zároveň vzdálenou příbuznou matky dítěte.

Nová fakta

Redakci eXtra.cz se tento týden ozvala nová svědkyně, která má být rodinnou známou. "Znám její matku i všechny její děti osobně... Mluvila jsem v úterý s její matkou a ta vše pochopitelně popírá. Miminko mělo skoro tři kila, to už jen tak do záchodu logicky nespláchnete. Byly tu fámy, že ho měli údajně i prodat, což je taky nesmysl," řekla žena a pokračuje.

"Ani nevím, jestli miminko ještě žilo, když se narodilo. Byly tu (v Kroměříži) drby, že hlavu utrhli a tělíčko spláchli, ale to mi přijde moc agresivní. Bratr rodičky Marian ho dal spolu s rodiči do igelitky. Musel ho odnést mimo Albertovu ulici, protože věděli, že dorazí kriminalisté a že budou okolí prohledávat," pronesla.

V popelnici byla pupeční šňůra

Co se tedy v ten osudný den stalo a co mohli policisté v kontejneru najít? "Říkala, že si s přítelem dali sex a to ji vyprovokovalo porod. Myslela, že potřebuje na velkou, a vytlačila miminko a její přítel jí ustřihl nebo uřízl pupeční šňůru a tu hodili do popelnice, kterou kriminalisté našli...," prozradila rodinná známá.

Krajská policejní mluvčí dále ČTK řekla, že se po novorozenci bude dále pátrat. "Budou také probíhat znalecká zkoumání a také se bude vyhodnocovat zajištěný materiál. Může to trvat v řádu týdnů a měsíců," uvedla.

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje u případu podle vyjádření mluvčího Jakuba Omelky nezasahovala. Kroměříž je navíc jedno z měst, kde se nachází babybox pro případ, že se rodič o svého potomka nedokáže nebo nechce postarat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy