válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Neskutečný obrat českého nároďáku v boji se Švédy. Nejlepší tým turnaje jsme rozstříleli jako řešeto, Krejčík to ale bolestivě odnesl

+ Dalších 9 fotografií

V góly nabité semifinálově bitvě Češi nasázeli Švédům, dosud nejlepšímu týmu šampionátu, neuvěřitelných sedm zásahů a teď míří do boje o zlato! Emocemi napěchované utkání v pražské O2 areně bavilo diváky po celou dobu a nabídlo úžasnou podívanou. Švédové po pěti gólech vyměnili brankáře, ani to jim však ke srovnání nepomohlo a ze zápasu odcházejí po výprasku poraženi. Jakub Krejčík musel během zápasu odjet do šatny po trefě pukem do obličeje.

Ostře sledovaný semifinálový zápas českého týmu proti Švédsku na mistrovství světa v hokeji nabídl napětí už několik sekund po začátku. Vyloučen byl totiž hráč Adrian Kempe za podražení.

Zběsilé tempo od první minuty zápasu

Ani poté se diváci nenudili. Ve čtvrté minutě vstřelil první branku zápasu Marcus Johansson a poslal Švédy do vedení. V šesté minutě si zahráli přesilovku pro změnu Švédové po vyloučení Radka Gudase.

Dominik Kubalík však vzápětí vstřelil branku za asistence Martina Nečase a srovnal na 1:1. Jen o minutu později se ale trefil do brány opět Johansson a poslal Švédy znovu do vedení.

Doporučené video: Začátek zápasu Česko - Švédsko

Další gól přišel opět po minutě, kdy se trefil David Kämpf, takže po první třetině byl stav zápasu 2:2. I u této branky asistoval Nečas.

I ve druhé třetině padal jeden gól za druhým. Ve 27. minutě vstřelil třetí českou branku Ondřej Kaše za asistence Lukáše Sedláka. K tomuto gólu pomohl odraz puku od rozhodčího.

Švédové vyměnili brankáře, Krejčíka trefila střela do obličeje

Ve stejné minutě přidal další branku ještě Martin Nečas za asistence Davida Kämpfa a do třetice v této třetině přidal jeden gól Dominik Kubalík, který za asistence Michala Kempného zvýšil stav zápasu už na 5:2 pro nás. To už bylo na Švédy moc a rozhodli se pro výměnu brankáře. Z branky odešel Filip Gustavsson, kterého nahradil Samuel Ersson.

Jakuba Krejčíka trefila následně střela od modré do obličeje a náš statečný hráč musel ihned odejít do šatny. Zbytek zápasu pak odehrál s košíkem přes hlavu. Za Švédy v této třetině ještě snížil Joel Eriksson Ek na stav 3:5.

Ani ve třetí třetině nebyla nuda. Ačkoli měli Švédové dvě přesilovky, gól padl do jejich brány. Lukáš Sedlák se trefil ve 46. minutě a zvýšil český náskok na 6:3. Vzápětí vstřelil stejný borec ještě další gól a Švédové byli jako opaření.

Do konce zápasu už soupeř, který byl před semifinálovým soubojem díky svým dosavadním suverénním výkonům na šampionátu považován za mírného favorita, nic nevymyslel. Češi tak naprosto senzačním výsledkem vyřadili dosud neporazitelného lídra ostravské skupiny a postupují do nedělního finále. Hoši, děkujem!