Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Nepochopitelný útok na důchodkyni v Chebu: Agresivní Slovák nebyl zfetovaný ani opilý

Těžko pochopitelný útok, který se odehrál v Chebu a jehož obětí byla nic netušící důchodkyně, má zvláštní dohru. Oproti prvním domněnkám se totiž ukázala skutečnost, kterou málokdo čekal – útočník nebyl pod vlivem žádných návykových látek, jak uvedli policisté na svém webu. Muž byl v pondělí obviněn z těžkého ublížení na zdraví a vzat do vazby.

Incident se odehrál minulou středu odpoledne v Chebu. Podle dostupných záběrů ze sociálních sítí šel 26letý pachatel po chodníku a náhle zaútočil na ženu s červenou taškou, která šla pomaleji. Útočník na ni brutálně zaútočil kopem do hlavy a následně se pokusil ji okrást. Těžko pochopitelnou událost policistům oznámila náhodná svědkyně.

Nebyl opilý ani zfetovaný

„Zadržený šestadvacetiletý muž se poté podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Zároveň se podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel taktéž s negativním výsledkem,“ píše policejní mluvčí Jakub Kopřiva na webu. Z pohybů dotyčného na videu, které uniklo na internet, mnoho lidí před policejním vyjádřením soudilo, že byl pod vlivem pervitinu nebo podobné návykové látky.

Útočníka už obvinili

„Napadená žena byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice, kde byla ošetřena. Muž ženě svým brutálním útokem naštěstí nezpůsobil žádná vážná zranění,“ dodávají policisté. Šestadvacetiletý muž, který je podle CNN Prima News slovenské národnosti, byl dnes obviněn z loupežného přepadení.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, ten jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby,“ doplnili policisté na sociální síti X. Slovákovi tak hrozí až pětileté vězení, v případě překvalifikování činu na závažnější se může jeho trest ještě zvýšit.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy