Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Nepochopitelné chování Jurečkova ministerstva: V Praze masakr, oni juchali, dokazuje video

+ Dalších 9 fotografií

Ministerstvo práce a sociálních věcí se pořádně zamotává do kauzy nevhodného večírku. V ten samý večer, kdy David K. zastřelil na nedaleké Filozofické fakultě Univerzity Karlovy čtrnáct lidí a následně i sebe, probíhala o dva kilometry dál párty ministerstva práce bez ohledu na tyto tragické události. Jak ukazují záběry, které má eXtra.cz k dispozici, večírek zřejmě nebyl ukončen kolem deváté hodiny, jak tvrdila mluvčí ministerstva, ale na místě se tančilo ještě krátce před půlnocí.

Redakci eXtra.cz se podařilo získat video a svědectví, které dokazuje, že na ministerstvu se pařilo i dlouho poté, co se podle vyjádření jejího mluvčí pro Blesk měli začít lidé rozcházet. Podle svědka, jehož identitu eXtra.cz zná, vycházeli i vcházeli do budovy ministerstva lidé poměrně ve velkém množství. To by v den tragédie, jakou byla střelba na filozofické fakultě, asi nebylo nic divného, kdyby se tam neúčastnili vánočního večírku.

Končili jsme v devět, říká mluvčí

K tomu se již dříve vyjádřila mluvčí ministerstva Kateřina Procházková. Ta obhajovala setkání tím, že začalo v dřívějších hodinách. „Setkání bylo zahájeno ještě dříve, než na veřejnost začaly přicházet první kusé informace o hrůzném útoku na FF UK," řekla Blesku mluvčí. Oslavy pak podle ní končily v devět večer. "Se začátkem jednání vlády bylo setkání ukončeno a lidé se začali rozcházet domů," dodala.

Video ukazuje opak

Podle videa, které má eXtra.cz k dispozici, ale některým lidem rozcházení zabralo i tři hodiny a další ze zúčastněných vypadají, jako by se vůbec nerozcházeli, spíše naopak. Ve videu, které je pořízeno před budovou ministerstva jen několik minut před půlnocí, je za prosklenými dveřmi vidět bujaré veselí jen pár hodin poté, co ve dva kilometry vzdálené budově filozofické fakulty proběhla jedna z nejtragičtějších událostí v historii naší země.

Ministr Marian Jurečka nezvedá mobilní telefon, jeho mluvčí jsme se pokusili s několika dotazy oslovit, odpověď ale do vydání článku nedorazila. Pokud mluvčí nebo ministr odpoví, jejich odpověď zveřejníme.

Kritika kvůli občerstvení

Nebylo to poprvé, co přišel večírek ministerstva na přetřes. Už začátkem prosince jej s nelibostí komentovaly političky opozičního hnutí ANO, jejich důvody však byly spíše finanční. "400 tisíc jen za občerstvení na vánočním večírku pro zaměstnance? To jako vážně, pane ministře? Vy jste fakt nepoučitelní. Lidi káráte, že se musí uskromnit. Platy jste si ale zmrazit nedali, úředníky propouštíte jen naoko a před Vánoci z eráru prostě zapaříte," psala Jana Mračková Vildumetzová z hnutí ANO na sociální síti X.

Lidé jí ale tehdy velmi rychle připomněli, že jejich stranická kolegyně Alena Schillerová neváhala za fotografa utratit dva miliony ročně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy