válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Nejlepší momenty zápasu se Švédy. Gól o rozkrok gólmana, návrat zmalovaného Krejčíka i Pastrňákova slavící rodinka

MS v hokeji: TOP momenty ze zápasu Česko - Švédsko: Návrat zmalovaného Krejčíka i Pastrňákova slavící rodinka
Zdroj: koláž eXtra.cz/Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 18 fotografií
hokej

Neskutečný semifinálový zápas Česka proti Švédsku na Mistrovství světa v ledním hokeji přinesl mnoho zajímavých momentů. Ve druhé třetině přišla česká gólová smršť, kdy za necelé tři hrací minuty padly tři branky. Obránce Jakub Krejčík se pak vrátil do zápasu  s fialovou kůží a klecí přes tvář poté, co ho trefila střela do obličeje.

Takový zápas český hokej dlouho nezažil. Během fantastické podívané národní tým nastřílel Švédsku celkem sedm gólů a zaslouženě si tak vybojoval postup do finále Mistrovství světa v ledním hokeji.

Pojďte si s námi připomenout nejzajímavější momenty divácky atraktivního zápasu.

Zraněný Krejčík zpět v zápase

Obránce Jakuba Krejčíka trefila ve druhé třetině střela od modré do obličeje a náš statečný hráč musel ihned odejít do šatny. Zbytek zápasu pak odehrál s košíkem přes hlavu, přičemž na jeho obličeji byly vidět fialové skvrny. Na tomto příkladu se dá ukázat, co všechno občas musí hokejisté vydržet. Zároveň to svědčí o Krejčíkově odhodlanosti.

A jak na tom Krejčík po zápase nyní je? „Jede do nemocnice, asi podstoupí nějaký zákrok. Uvidíme zítra,“ informoval podle serveru hokej.cz kouč národního týmu Radim Rulík.

Doporučené video: Bouřící O2 arena po českém gólu.

Tři góly během tří minut, jeden o rozkrok brankáře

Zápas přinesl celkem deset gólů. Po první třetině byl stav 2:2, ale ta největší smršť měla teprve přijít. Ve 27. minutě vstřelil třetí českou branku Ondřej Kaše za asistence Lukáše Sedláka. K tomuto gólu pomohl odraz puku od rozhodčího.

Ve stejné minutě přidal další branku ještě Martin Nečas za asistence Davida Kämpfa a do třetice v této třetině přidal za další dvě minuty gól Dominik Kubalík, který za asistence Michala Kempného zvýšil stav zápasu už na 5:2 pro Česko. To už bylo na Švédy moc a rozhodli se pro výměnu brankáře. Z branky odešel Filip Gustavsson, kterého nahradil Samuel Ersson. Ani tento krok jim však nakonec ke zvrácení výsledku nepomohl.

Již zmíněný gól Dominika Kubalíka ve 30. minutě byl zajímavý navíc tím, že se odrazil od rozkrok brankáře, který byl po tomto momentu vystřídán. Kromě zklamání mu ve tváři hrála i bolest, úder pukem musel být cítit i přes suspenzor.

Pastrňákova rodina v hledišti

Hokejista David Pastrňák se musel během prvních dvou zápasů mistrovství obejít bez své krásné snoubenky Rebeccy a dcerky Frey Ivy. To se však v semifinálovém zápase Česka proti Švédsku změnilo. Rebecca stihla na zápas dorazit a fandila i s jejich společnou dcerkou, která měla na uších klapky jako ochranu proti hluku. Atmosféra v O2 areně totiž byla velmi bouřlivá. Český tým podporovala také Pastrňákova maminka Marcela Ziembová, která fandila už v minulých zápasech.

Sedlák napodobil gólem Lukáše Kašpara z roku 2010

Zajímavý byl i moment z poslední desetiminutovky. Lukáš Sedlák v 54. minutě ujel do samostatného úniku a vytáhl úplně stejný bekhendový blafák mezi nohy jako ve 46. minutě. Česko tak díky němu vedlo 7:3 a tento výsledek si už do konce zápasu udrželo.

Sedlák tímto posledním gólem zároveň napodobil gól Lukáše Kašpara z mistrovství světa v roce 2010, když hrál český tým rovněž proti Švédsku. Z tehdejšího šampionátu máme navíc zatím poslední zlato.

MS v hokeji 2024

Mistrovství světa v ledním hokeji se uskutečnilo od 10. do 26. května 2024 v České republice (Praha a Ostrava). Do Prahy se MS v hokeji vrátilo po 9 letech. Naposledy se MS v hokeji uskutečnilo v ČR v roce 2015.

Mistry světa se stal tým České republiky, jehož trenérem byl kouč Radim Rulík. Česká republika získala titul mistrů světa po 14 letech.