Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Nejlepší momenty z volebních štábů: Slzy a šampaňské u Babiše i luxusní vozy a řev u Turka

+ Dalších 20 fotografií

Výsledky voleb do Evropského parlamentu sledovali v neděli večer zástupci jednotlivých stran ve volebních štábech. Po vyhlášení výsledků pak zavládla v některých z nich euforie. Například ve štábu ANO teklo šampaňské proudem. Radost byla i v týmu Motoristů a Přísahy, kde přišel Filipa Turka podpořit exprezident Václav Klaus. Naopak smutno bylo u Pirátů.

Momenty po sečtení voleb bývají často doprovázeny buďto euforií, anebo naopak smutkem. Nejinak tomu bylo v neděli po oznámení konečných výsledků voleb do Evropského parlamentu.

Mezi oslavence patřilo hnutí ANO a podle toho to i vypadalo v jeho volebním štábu. ANO tentokrát zvítězilo se ziskem 26,14 procenta hlasů, minulé eurovolby vyhrálo s podporou 21,18 procenta voličů. Lídr hnutí Andrej Babiš označil výsledek voleb za "famózní úspěch" a velké zadostiučinění.

Filipu Turkovi gratulovali Václav Klaus i Richard Chlad

Ve volebním štábu převažoval úsměv a šampaňské teklo proudem. Na snímcích, které si můžete prohlédnout v galerii, je také vidět nadšení Andreje Babiše i jedničky letošní kandidátky Kláry Dostálové, která neskrývala slzy dojetí.

Radost panovala rovněž ve štábu hnutí Motoristé sobě a Přísahy. Ti se dostali do europarlamentu vůbec poprvé, a urvali dokonce hned dva mandáty. Lídra Filipa Turka přišel do volebního štábu na pražském Výstavišti podpořit exprezident Václav Klaus nebo podnikatel Richard Chlad, který přijel ve svém Chironu. V luxusním autě přijel i sám Turek.

Po vyhlášení výsledků pak zástupci koalice začali bouřlivě pokřikovat na pražském Výstavišti: "Tak jsme třetí, no a co?" Místy to připomínalo skandování sportovních fanoušků.

Naopak smutek panoval ve volebním štábu Pirátů, kteří přišli o dva europoslance. Dostala se pouze dvojka kandidátky Markéta Gregorová. Rozpačitá atmosféra pak panovala ve štábu STAN, který si pomýšlel na lepší výsledek.

Fotografie z volebních štábů si prohlédněte ve fotogalerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy