Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Nejdřív Egypt, teď Florida! Třímetrový žralok se zakousl do stehna sedmnáctileté dívce

Útok žraloka: Nejdřív Egypt, teď Florida. Predátor šel po sedmnáctileté dívce
Zdroj: Profimedia
nebezpečí

Sedmnáctiletá dívka utrpěla vážná zranění, když na ni na floridském pobřeží Mexického zálivu zaútočil žralok dosud nezjištěného druhu. Informovaly o tom podle agentury AP místní úřady. Vrtulník ji přepravil do nemocnice ve floridském hlavním městě Tallahassee. K dalšímu žraločímu útoku došlo v oblíbeném letovisku Hurghada.

Útok se podle úřadu místního šerifa odehrál u obce Keaton Beach. Dívka hledala ve vodě hřebenatky, když se jí podle prohlášení rodiny zakousl do stehna asi třímetrový žralok.

Dívka bouchala žraloka do očí a jejímu bratrovi, který je hasičem, se podařilo žraloka setřást a vytáhnout dívku do člunu cizího člověka. Na nohu jí dal škrtidlo, aby zpomalil krvácení.

Když byla oběť na břehu, vrtulník ji transportoval do zhruba 95 kilometrů vzdálené nemocnice. Lékaři rodině sdělili, že noha děvčete utrpěla rozsáhlé poškození.

Útok v Egyptě

Další útok vodního predátora se odehrál v oblíbené dovolenkové destinaci Hurghada. Žralok napadl nebohou ženu v důchodovém věku. Během útoku v zátoce Sahl Hasheesh v Rudém moři přišla o nohu i ruku, ačkoliv se jí podařilo dostat k záchranářům, nakonec rozsáhlým zraněním podlehla, jak uvádí CNN Prima News. Podle serveru Daily Mail měl zaútočit žralok šedý útesový, měřící kolem dvou metrů.

Pozor, následující video není pro slabé povahy.

Vyděšení přihlížející se snažili zvíře odlákat lanem ve vodě, ale nikdo do vody neskočil, aby nebohé ženě pomohl. Statečná seniorka se zázračně dostala na pevninu, kde si ji ihned převzali lékaři. Bohužel o několik minut později zemřela v sanitce. Úřady na tři dny uzavřely okolní pláže. Žena byla údajně provdána za Egypťana a žila v zemi, tvrdí zdroje serveru Daily Mail.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy