Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Nejdražší jízda života. Taxikář si v Praze za 5,5 km naúčtoval přes 7 000 korun

Jeden z pražských taxikářů žádal po cestujících za jízdu dlouhou 5,5 kilometru 7 100 korun. Zadrželi ho ale strážníci z takzvaného Taxi týmu. Dopravci byla uložena kauce 100.000 korun, kterou ale nezaplatil, a proto mu bylo zabaveno vozidlo i doklady. Kromě vysoké pokuty hrozí řidiči odnětí licence až na tři roky. ČTK to dnes sdělila mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Záběry ze zásahu umístila Městská policie hl. města Prahy na svůj oficiální facebookový profil. 

Zákazníci chtěli minulou neděli odvézt z Rytířské ulice v centru města do ulice U Průhonu v Praze 7. Podle městské policie by taxikář za takovou cestu neměl chtít více než 300 korun. Řidič si ale nejprve řekl o 2000 korun, pak se mu ale částka nezdála dostatečná, a proto mu pasažéři museli nakonec zaplatit 7100 korun.

Taxikář si s policisty hrál

Vzápětí ho zastavili strážníci z Taxi týmu. "Když po něm požadovali, aby na kapotu vyskládal všechny peníze, které obdržel za poslední přepravu, začala hra na přihazovanou," uvedla mluvčí. Záběry ze zásahu zveřejnila Městská policie hl. města Prahy na Facebooku.

Vozidlo taxikáře bylo odstaveno

Taxikář nepoužil povinný taxametr, částky klientům ukazoval na mobilním telefonu. Během kontroly byla řidiči uložena kauce ve výši 100 000 korun, kterou však neuhradil. Z tohoto důvodu bylo jeho vozidlo odstaveno a policisté muži také zadrželi doklady k vozidlu a přepravě. 

"Událost si k dořešení převzal správní orgán. Dopravci byla uložena kauce ve výši 100 tisíc korun, kterou ale na místě nezaplatil, a proto bylo jeho vozidlo odstaveno a byly mu zadrženy doklady k vozidlu a k přepravě," uvedla Seifertová pro ČTK. Ve správním řízení hrozí řidiči pokuta ve výši několika desítek tisíc korun a odnětí licence až na tři roky.

Strážníci na místě mohli řidiči dát pokutu do výše 10.000 korun. "Ale vzhledem k výši předražení a způsobu provedení by byla spíše výsměchem," dodala mluvčí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy