Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Nechutný útok na starostu Jana Birkeho, který přišel o dceru: Přeju mu to a směju se mu, šokuje politik Neterda

Jan Birke: Jeho zesnulá dcera Natálie se stala terčem nechutného útoku na Facebooku
Zdroj: Profimedia
útok

V návaznosti na tragickou událost, která se odehrála v rodině populárního starosty Náchoda Jana Birkeho, se objevila řada soucitných komentářů a příspěvků. Na Facebooku se ale k úmrtí Natálie, dcery bývalého poslance, vyjádřil i muž jménem Lukáš Neterda. Ten označoval tragédii jako něco, z čeho má „upřímnou radost“. Birkemu navíc smrt milované dcery „přeje“ a „směje se mu“. Muž je navíc aktivním politikem – působí ve straně Manifest.cz a v roce 2021 chtěl proniknout do Poslanecké sněmovny na kandidátce uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci.

Janu Birkemu zemřela dcera na embolii. Myslete si o mně, co chcete, ale z této události tohoto COVIDisty mám upřímnou radost, přeju mu to a směju se mu. Zaslouží si to, to on vás tady týral COVIDizmem. Často se nás také ptáte, jaké je řešení, tak tady ho máte. Čekat. Čekáme, až lidi ponesou následky svých činů, ideálně fatální, jako dcera COVIDisty Birkeho, a je jedno, jestli embolii měla jako následek očkování (kterého), nebo něco jiného,“ míní Lukáš Neterda, jehož příspěvek posléze Facebook smazal. Je ale rovněž pravděpodobné, že ho po vlně kritiky smazal raději sám.

Screenshot jeho příspěvku sdílel jiný uživatel na sociální síti X. „Problém není totiž vláda, ale její voliči. To musí padnout jako dcera Birkeho. Ta už progresivisty volit nebude a volby pro nás normální lidi budou dopadat o něco lépe. Příroda to vyřeší,“ doplnil Neterda. Ten je druhým místopředsedou uskupení Manifest.cz – kromě kandidatury do Poslanecké sněmovny v roce 2021 chtěl o rok později i na pražský magistrát, a to na společné kandidátní listině s SPD.

Tragédie se stala po návratu z dovolené

Podle informací, které poskytl starosta Birke na svém facebookovém profilu, byla příčinou úmrtí jeho dcery skutečně plicní embolie, která Natálii postihla po návratu z dovolené. Bývalý místopředseda ČSSD (dnes SOCDEM) tak vyvrátil předešlé spekulace o sebevražedném úmyslu dívky.

Neterdova reakce vyvolala na sociálních sítích bouřlivé reakce a autor si od některých komentujících vysloužil nejčastější označení „lidský odpad“. Na sociálních sítích, jako je Instagram, se i několik dní po tragédii objevují kondolence rodině starosty, který se s obrovskou ztrátou vyrovnává spolu s manželkou Šárkou a starší dcerou Adélou.

Související články

Další články