Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Sugar Denny a Laduška propagují nebezpečné HHC medvídky. Své sledující přitom nevarují před nebezpečím

Medvídky s HHC propaguje Laduška i Sugar Denny. Před nebezpečím pro děti ve videích nijak nevarují
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková/koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
hhc

Velkou pozornost vyvolává v posledních týdnech látka HHC, která je obsažena například ve volně prodávaných bonbonech. Ty si mohou bez jakýchkoli omezení koupit i děti a několik z nich již skončilo po jejich konzumaci v péči lékařů. Produkty s HHC však ve svých videích propagují i vlivní influenceři jako Laduška nebo Sugar Denny. Nijak přitom nevarují před možnými účinky a nebezpečím pro děti.

Látka HHC v poslední době zaměstnává odborníky i politiky. Může za to počet případů, kdy děti a mladiství po konzumaci produktů s touto látkou skončili v nemocnici.

Poslední případ se týkal otravy žáků základní školy, kteří požili právě gumové medvídky s látkou HHC. Podle lékařů z karlovarské nemocnice u intoxikovaných pacientů nastanou po požití poruchy vědomí, které mohou trvat 24 až 48 hodin, výkyvy nálad či nevolnost, může se projevit agrese.


"Karlovarská krajská nemocnice eviduje od počátku letošního roku pět případů předávkování dětí a mladistvých volně dostupným doplňkem stravy s obsahem HHC (převážně v podobě gumových medvídků) a nesčetně případů u dospělých," upozornila podle ČTK nemocnice.

Laduška a Sugar Denny lákají na medvídky s HHC

HHC přitom propagují i někteří influenceři. Jedná se například o Ladušku nebo Sugar Denny. Laduška ve videu, které umístila na svůj Instagram, sedí se svým přítelem na pohovce a navzájem si dají do pusy gumové medvídky s HHC.

Ve videu přitom nijak nevaruje před možnými účinky produktu a neříká ani, jaké dávkování je pro uživatele ještě bezrizikové. Pouze heslovitě uvádí „18+“.

Propagaci HHC kritizoval influencer Sibiřan i u Sugar Denny. Ta mu však kontrovala ve videu s Tadeášem Kuběnkou. "Mně vyčítá Sibiřan, že mi krachujou byznysy, ale Vláďa dělá to samé a dokonce dělá firmu na HHC, tak proč jsem já ta špatná?" táže se s odkazem na to, že není jediná, která se podobné propagaci věnuje. K tématu negativních účinek látky a rizika, že se k ní dostanou děti, však ve videu neřekla ani slovo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy