Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Nebezpečná želva zaútočila na turistku v Chorvatsku. Sotva vyvázla živá, uvedl manžel napadené

Chorvatsko: Želva zaútočila na turistku
Zdroj: koláž eXtra.cz/pixabay, unsplash
Útok želvy

Na tuhle dovolenou jen tak nezapomene. Turistka se na jedné z pláží chorvatského ostrova Čiovo koupala ve vodě, když vtom ji napadla želva. „Křičela jsem. Bolest šla od paty a bylo to, jako by mě někdo chytil obrovskými kleštěmi,“ popsala žena podle chorvatského webu Dnevnik. Její manžel uvedl, že žena sotva vyvázla živá.

V zátoce chorvatského ostrova Čiovo došlo k nepříjemnému setkání člověka s želvou. Žena byla zrovna ve vodě, když na ni zaútočila želva.Moje žena byla v hloubce asi jeden a půl metru, když začala křičet. Uviděl jsem siluetu něčeho velkého. Nejdříve jsem si myslel, že je to chobotnice, ale když jsem se přiblížil, uviděl jsem, že jde o želvu,“ popsal manžel napadené ženy podle webu Dnevnik.

Muž následně vyfotil i zranění ženy. Ta měla na nouze kousanec od želvy a také škrábanec, zřejmě od drápů. Napadené se ihned na pláži snažili pomoci další lidé. S ránou nakonec skončila v nemocnici, kde si lékaři prý původně mysleli, že ji napadla medúza. Doktoři ránu vydezinfikovali, zavázali a předepsali jí analgetika.

Podobný případ

Podobný zážitek má také dvaatřicetiletý muž, který byl v Chorvatsku na dovolené s dcerou a partnerkou. Podle webu Slobodna Dalmacija popsal, že se želva chovala nečekaně agresivně. „S mou malou šestiměsíční dcerou jsme šli plavat, snášel jsem ji pomalu do hloubky, když vtom jsem si všiml želvy. Co vám budu povídat, setkání se želvou vážící asi 50 kilogramů nebylo příjemné. Byla to samice a předpokládám, že někde poblíž snesla vajíčka, proto byla tak agresivní,“ popsal muž.

Své partnerce následně řekl, ať vezme malou dcerku na břeh. „Kdyby kousla malou, nedokázal bych si to odpustit. Pak mě ta želva napadla. Všechno se to stalo asi v hloubce šesti až sedmi metrů. Její hlava je jako dvě lidské hlavy a je celá pokrytá ústřicemi,“ tvrdil muž.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy