Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Naprosto ohavné týrání dětí: Bili je řetězy, zamykali na zámek. Tři děti si prošly peklem

(ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
týrání dětí

Vyšetřovatelé na Slovensku řešili další odporný případ týraných dětí. Rodiče čtyř potomků měli své ratolesti bít řemenem, řetězy a navíc je údajně zamykali do místností, kde je nechávali hladovět. K týrání mělo docházet čtyři roky. Na rodiče upozornil dvanáctiletý chlapec, který se svěřil své učitelce, že se nechce vracet domů, jak uvedla TV JOJ. 

Všechno to začalo, když si dvanáctiletý chlapec promluvil se svou učitelkou ve škole, které se svěřil s tím, že se nechce vracet domů. Přitom zaměstnanci školy si nikdy předtím ničeho nevšimli. Když vyšetřovatelé dorazili k chlapci domů do Dolních Orešan, nestačili se divit.


„Na problém dětí jsme upozornili v momentě, kdy jsme si všimli viditelných znaků na tělech dětí, rodina už byla v minulosti řešená,“ řekla ředitelka školy Mária Tremková pro TV JOJ. Chlapec měl mít po těle modřiny po bití řetězem, k týrání mělo docházet čtyři roky. Otec měl své děti týrat až třikrát týdně. Případem se okamžitě začala zabývat policie.

Bití řetězy a hladovění

„Za trest je měl bít řetězem, řemenem, rukou, zamykat spolu s ostatními sourozenci ve věku 8, 5 a 3 roky v pokojích na zámek a zámky policisté našli i na lednici,“ promluvila mluvčí policie Mária Linkešová. Děti měly být o hladu až 24 hodin. Matka údajně otci v týrání nebránila.

K případu se vyjádřila příbuzná od otce. „On ty děti miloval. Je sice jednoduchý chlap, ale miluje je. Zámky na lednici dával jen z důvodu, aby nejmladší děti stále nebraly jogurty, z kterých snědly jen lžičku a hodily je do koše. Staral se o ně," pronesla příbuzná, jak informoval web Nový čas.


Úřady děti rodičům vzaly. Tři starší potomci půjdou do dětských domovů, tříletého chlapce umístí pravděpodobně do náhradní rodiny. Rodiče skončili ve vazbě. Hrozí jim až 15 let ve vězení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy