Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Náhlá smrt dobrodruha Josefa Lukáše (†45): Plánoval operaci, o pár dní později zemřel

Josef Lukáš (†45): Zemřel jen pár dní po plánované operaci
Zdroj: Profimedia.cz
Náhlé úmrtí

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřel ostravský horolezec, sportovní střelec a extrémní lyžař Josef Lukáš. Pár dní před smrtí šel na operaci břicha, protože měl problémy se slinivkou. V neděli 4. prosince zemřel, jak informoval Blesk.

Ostravan Josef Lukáš byl milovník hor, dobrodruh, extrémní lyžař a výzkumný pracovník. Na lyžích se mu například podařilo sjet horu K2 z výšky 6200 metrů.

V pouhých pětačtyřiceti letech tento dobrodruh nečekaně zemřel. „Jdu na operaci břicha za chvilu, držte mi palce,“ napsal 30. listopadu na Facebook, jak o tom informoval iSport. Měl problémy se slinivkou. Jen o čtyři dny později, v neděli 4. prosince, bohužel zemřel.

Byl ve stavu klinické smrti

Smutnou zprávu o skonu Lukáše potvrdil webu Moravskoslezský Deník horolezec a politik Leopold Sulovský, první Čech, který na počátku devadesátých let zdolal Mount Everest. „Podrobnosti ale neznám,“ uvedl.

Josef Lukáš byl již v minulosti dvakrát ve stavu klinické smrti. V roce 2014 mu lékaři diagnostikovali akutní pankreatitidu, tj. zánět slinivky břišní. „Ze dne na den jsem byl najednou úplně mimo. Ráno jsem se probudil, že si půjdu zaběhat. Oblíkám se a najednou mi vystřelila strašně silná bolest do levého podbřišku. Čím dál intenzivnější, nemohl jsem ani chodit,“ prozradil tehdy dobrodruh v jednom z rozhovorů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy