Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Naděje pro Ševčíka: Děkan našel nečekané zastání

Děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík byl vyzván k rezignaci.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
kauza

Kariéra Miroslava Ševčíka na Vysoké škole ekonomické je nahnutá. Rektor školy ho chce odvolat za jeho vystupování na protivládní demonstraci, kde se několik účastníků pokusilo strhnout ukrajinskou vlajku z budovy Národního muzea. Nyní se však za něj postavil akademický senát Národohospodářské fakulty, kde je děkanem. Podle usnesení, které zveřejnil server Seznam Zprávy, s jeho odvoláním nesouhlasí.

Miroslav Ševčík získal v boji za své setrvání v pozici děkana Národohospodářské fakulty VŠE cennou podporu. Podle serveru Seznam Zprávy se za něj postavil akademický senát fakulty.

Ševčík si vybudoval pavučinu kontaktů

„Akademický senát Národohospodářské fakulty (…) nemá možnost bránit rektorovi v realizaci jeho předem zamýšleného exekutivního záměru. Nesouhlasí s ním však,“ stojí ve stanovisku, které akademický senát schválil v úterý. Pro dokument mělo hlasovat šest z devíti členů, dva byli proti a jeden se zdržel.

To však stále neznamená, že Ševčík v čele fakulty neskončí. O jeho osudu totiž bude jednat na návrh rektora senát celé VŠE. Podle všeho však půjde ještě o zdlouhavý proces. Podle reportéra Seznam Zpráv Ondřeje Koutníka si Ševčík už od osmdesátých let buduje na fakultě „pavučinu kontaktů“ nejen ve školním prostředí. A o tyto konexe se opírá dodnes.

Ševčíka vyzval k rezignaci rektor školy Petr Dvořák poté, co veřejnost obletěly fotografie Ševčíka na protivládní demonstraci v blízkosti útočníků, kteří se snažili strhnout ukrajinskou vlajku z budovy Národního muzea a prali se s policií. Jeho rezignaci kromě studentů, kteří svolali proti jeho osobě demonstraci, žádá i ministr školství Vladimír Balaš. Podle něj Ševčík představuje pro univerzitu reputační problém.

Zároveň se za něj postavily některé kontroverzní osobnosti. Po předsedovi krajně pravicové DSSS Tomáši Vandasovi se Ševčíka otevřeně zastala i zpěvačka Ilona Csáková. "Podporuji docenta Miroslava Ševčíka v jeho boji proti svazácké úderce," napsal Vandas ke společné fotce s děkanem, kterou umístil na Twitter.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy