Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Naděje pro nemocné s rakovinou: Nová léčba má stoprocentní účinnost, nádory zmizely

Léčba rakoviny: Nová metoda má stoprocentní účinnost
Zdroj: Pixabay
léčba

V roce 2020 zemřelo na rakovinu konečníku po celém světě téměř 340 000 lidí. Nyní by mohla být do jednoho roku dostupná nová léčba, která dává naději na poražení nemoci – a možná i jiných forem rakoviny. Výsledky léčby byly byly poprvé zveřejněny v časopise New England Journal of Medicine.

Studie, kterou provedli výzkumníci z Memorial Sloan Kettering Cancer Center a byla zveřejněna v New England Journal of Medicine, přinesla výsledky, jež jsou téměř neuvěřitelné: 14 ze 14 pacientů je v remisi (nemoc u nich ustoupila) po dobu až dvou let po léčbě. Čtyři další stále podstupují léčbu. Všem pacientům s rakovinou tlustého střeva a konečníku, jimž začali experimentálně podávat látku zvanou dostarlimab, nádor zcela vymizel!

Na rozdíl od ozařování nemá vedlejší účinky

Ještě lepší je, že lék dostarlimab nevykazuje žádné vedlejší účinky nebo nevýhody - na rozdíl od jiných léčebných postupů. „Ozařování je účinné při eliminaci nádoru, ale má negativní dopad na pacienta. Až 30 procent těch, kteří podstoupí operaci, potřebuje kolostomické vaky,“ řekla deníku New York The Post doktorka Andrea Cercek, onkoložka ze Sloan Kettering a spoluautorka studie. Ozařování může také vést k sexuální dysfunkci. Postupně se to zlepšuje, ale funkčně sexuální schopnosti nejsou stejné.

Pravděpodobnost, že 14 případových studií bude v remisi, je podle Cercek bilion ku jedné. Na základě toho řekla: "Jsem velmi optimistická, pokud jde o úspěch." Lékařka doufá, že lék bude schválen „co nejdříve“.

Na otevírání šampaňského však může být příliš brzy. Léčba byla totiž zaměřena na velmi specifickou populaci. Pacienti byli pečlivě vybráni a potýkají se se specifickou formou rakoviny, která je vnímavá k tomuto léku.Související články

Další články

Nejnovější kauzy