Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Na střední Evropu včetně Česka se řítí extrémní bouřky. Po vlnách veder hrozí i tornáda

Počasí: V Evropě budou řádit bouřky a tornáda. Postihnou také Česko
Zdroj: Profimedia
počasí

Horké teploty vystřídají podle meteorologů ve střední Evropě silné bouřky, které mohou provázet lijáky, kroupy, silný vítr i tornáda. Týkat se to má Francie, Německa, ale také Česka. "Není vyloučeno, že se vytvoří supercely a mohou je doprovázet i tornáda. Meteorologové budou jejich výskyt ještě upřesňovat,“ uvedla pro Novinky.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Meteorologové vydali výstrahu před extrémními bouřkami, které zasáhnou střední Evropu. Bouřky by měly doprovázet prudké lijáky, krupobití a silný vítr, ale i tornáda. Ty by měly od 17:00 hrozit v Německu. Ve Francii pak platí nejvyšší varování před projevy počasí.

Bouřky by měly zasáhnout také Česko. Ačkoli na webu Českého hydrometeorologického ústavu zatím platí výstraha především před vysokými teplotami, bouřky se nám zřejmě rovněž nevyhnou.

Hlavní smršť přijde v pátek

Ty v úterý však budou podle meteoroložky Dagmar Honsové "pouhou předehrou" pro pátek, kdy by měly být ještě mnohem silnější. „Velmi silné bouřky dorazí v pátek odpoledne a v noci na sobotu. Není vyloučeno, že se vytvoří supercely a mohou je doprovázet i tornáda. Meteorologové budou jejich výskyt ještě upřesňovat,“ řekla Honsová pro Novinky.cz.

V pátek by zároveň teploty měly klesnout na 21 až 25 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy