Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Na smrt nemocná Ukrajinka se rozhodla pro návrat do zničeného domova. Měla pro to jasný důvod

Natálie má rakovinu a poslední okamžiky chtěla strávit doma.
Zdroj: Se souhlasem Girasole
+ Další fotografie
Rakovina

Devětatřicetiletá Ukrajinka si vyslechla těžkou diagnózu. Trpí rakovinou mozku v terminálním stádiu. S nemocí se léčila v Masarykově onkologickém ústavu v Brně, ovšem nakonec se rozhodla, že chce poslední chvíle strávit na rodné Ukrajině. Toto přání jí nakonec pomohl uskutečnit hospic Girasole v Hustopečích, který o všem informoval na Facebooku.

Devětatřicetiletá Natálie žila na ubytovně v Kuřimi na Brněnsku. Dozvěděla se krutou diagnózu. Lékaři jí oznámili, že trpí rakovinou mozku, která je v terminálním stádiu. Léčila se v Masarykově onkologickém ústavu, šance na poražení nemoci však neměla žádné.

Jejím posledním přáním tak bylo strávit čas na rodné Ukrajině, kde ale ještě stále zuří válka. Toto přání se jí rozhodl splnit hospic Girasole v Hustopečích. „Slabá žena na pokraji sil, na hranici života a smrti. Přála si už jen jedno. Jedno jediné velké přání: Vrátit se se svou maminkou na Ukrajinu. Vrátit se do svého domova daleko za Kyjev, ke své dceři, ke svým blízkým. Přála si vrátit se domů, aby tam mohla zemřít obklopena svými nejbližšími. Ta naděje jí dodávala poslední síly do života,“ stálo na Facebooku hospicu.

Riziko úmrtí bylo velké

Pracovníci vzali Natálii na Ukrajinu paliativní sanitkou. Riziko úmrtí při cestě bylo velké, ale vůle Natálie ještě větší. Vše se povedlo. Natalia zvládla náročnou cestu a už v neděli byla doma,“ doplnili lékaři. Během cesty jí byla neskutečnou oporou maminka a Natálie může nyní své poslední okamžiky strávit doma mezi svými blízkými.

Na rozhodnutí Natálie nic nezměnilo ani to, že Ukrajina je nyní okupována ruskými jednotkami a každý den na ni dopadají bomby. Tamní vláda navíc očekává velkou ruskou ofenzivu v den výročí krvavého konfliktu, jak informoval portál BFMTV

Válka na Ukrajině

Válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko ve čtvrtek 24. února 2022 v ranních hodinách.

V Rusku se o tomto aktu válečné agrese mluví jako o "speciální vojenské operaci na Ukrajině". Jde o vyvrcholení rusko-ukrajinské krize a zároveň největší konflikt na území Evropy od konce druhé světové války.

Mohlo by vás zajímat:

Volodymyr Zelenskyj | Vladimir Putin | Wagnerova skupina | Jevgenij Prigožin | Válka v Izraeli

Související články

Další články

Nejnovější kauzy