Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Miloš Zeman pojede na dovolenou k postřelenému Ficovi. Sám se atentátu nebojí, za zády má ostré bodyguardy

+ Dalších 58 fotografií

Miloš Zeman ve středu podepisoval knihu Spiknutí v pražském paláci Luxor. U té příležitosti ho vyzpovídala redakce eXtra.cz, které mimo jiné sdělil, koho volil ve volbách do Evropského parlamentu. "Já jsem sám volil hnutí ANO, protože paní ministryně Dostálová je moje přítelkyně. Podporoval jsem samozřejmě i další opoziční politické strany včetně strany pana Paroubka, který bohužel neuspěl," uvedl exprezident.

Exprezident Miloš Zeman se po čase vydal na veřejnost, aby svým fanouškům podepsal knihu Spiknutí o údajné snaze zbavit ho funkce v roce 2021. "Je to kniha o pokusu sesadit mě z údajně zdravotních důvodů v době, když jsem byl v nemocnici, a tento pokus se nepodařil," řekl Zeman v rozhovoru pro eXtra.cz.

Miloš Zeman: Volil jsem hnutí ANO

Následně prozradil, komu dal hlas v právě proběhlých eurovolbách. "Já jsem sám volil hnutí ANO, protože paní ministryně Dostálová (exministryně Klára Dostálová, pozn. red.) je moje přítelkyně. Podporoval jsem samozřejmě i další opoziční politické strany včetně strany pana Paroubka, který bohužel neuspěl. Zatímco hnutí ANO uspělo. Jak víte, tak to v politice chodí. Někdo uspěje, někdo neuspěje," uvedl bývalý politik.

Zeman se před pár dny zúčastnil inaugurace nového slovenského prezidenta Petera Pellegriniho. Jaké to bylo? "Já jsem se setkal asi s více než deseti významnými slovenskými politiky, včetně pana prezidenta, a těším se na setkání s ním v Praze, až přijede," popsal cestu Zeman, který si neodpustil kritiku směrem k české vládě, která v současnosti se slovenským politickým vedením nemá příliš dobré vztahy.

"Ty napjaté vztahy jsou především proto, že Petr Fiala zrušil pravidelné schůze obou vlád, a to je důsledek tohoto jeho rozhodnutí," myslí si exprezident.

Občas se stane, že pistole vystřelí

"Za vámi jsou dva bodyguardi, oba dva mají připravenou pistoli k výstřelu, občas se stane, že ta pistole je už natažena a že ten kohoutek nešťastnou náhodou spustí. Zatím se tak ale ještě nestalo," odpověděl pak Zeman netradičně na otázku, zdali se po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica nebojí, že by se něco takového odehrálo i u nás.

Na oficiální akce pak Zeman vyráží bez své ženy Ivany. "Moje žena nemá příliš v oblibě podobné společenské večery a já se jí ani nedivím," vysvětlil.

Následně prozradil, že sleduje sportovní utkání. "Díval jsem se včera na Portugalsko. Byl jsem nadšený, když jsme dali první gól. Tím jsme Portugalce téměř zmrazili. Bohužel to nevyšlo, ale stejně ten výsledek 2:1 je pro nás docela dobrý," zmínil bývalý prezident utkání české fotbalové reprezentace na Euru 2024.

A kde bude Zeman letos trávit dovolenou? "Pojedu jednak na chalupu na Vysočinu a jednak na několik dní na pozvání premiéra Fica do Tater," řekl závěrem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy