Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Mynář k požáru hospody v Osvětimanech: Nebyla to náhoda, měl jsem tam být s dětmi!

Vratislav Mynář: Požár hospody? Měl jsem tam být s dětmi, nechci domýšlet tu hrůzu, co se mohla stát
Zdroj: Profimedia
vyjádření

Nedávný požár restaurace v Osvětimanech na Uherskohradišťsku nebyla náhoda ani nehoda, oheň v dřevěné budově někdo založil úmyslně. V dnešním prohlášení a videu na hradním webu to prohlásil vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář, jehož firma hospodu Na Srubu vlastní. Tvrdí, že v budově měl původně být se svou rodinou i v den, kdy tam hořelo. Událost spojil se "štvavou nenávistnou kampaní médií" a některé novináře obvinil z toho, že ohrozili životy jeho dětí a rodiny. Hasiči na dotaz ČTK odpověděli, že vyšetřování příčin požáru ještě neukončili.

Mynář měl v podkroví i byt

Nedávný požár restaurace v Osvětimanech na Uherskohradišťsku nebyla náhoda ani nehoda, oheň v dřevěné budově někdo založil úmyslně. V dnešním prohlášení a videu na hradním webu to prohlásil vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář, jehož firma hospodu Na Srubu vlastní.

Možná vás překvapím, ale nahoře byl součástí restaurace malý podkrovní byt, kde jsem trávil spoustu volného času se svými dětmi a rodinou. Děti zde měly své věci a hračky, slavili jsme zde každé Vánoce, narozeniny a zvali sem své přátele. Až donedávna. Někdo srub zapálil a on kompletně shořel. Náhoda? Nikoli. Nehoda? Ne,“ uvedl v nahrávce.

Mynář dále tvrdí, že v budově měl původně být se svou rodinou i v den, kdy tam hořelo. Ten den, kdy se to stalo, jsem tu měl se svou rodinou trávit prodloužený víkend. A jen onemocnění mého syna znamenalo to, že jsme zůstali v Praze a ne v Osvětimanech,“ prohlásil a dodal, že nechce ani domýšlet, jaká hrůza by se mohla stát.

Vyšetřování stále probíhá

Událost spojil se "štvavou nenávistnou kampaní médií" a některé novináře obvinil z toho, že ohrozili životy jeho dětí a rodiny.Celou dobu jsem si myslel, že je to součást mojí práce. Snažil jsem se s tím bojovat, argumentovat, vysvětlovat. Ale s nenávistí boj nelze vyhrát,“ řekl vedoucí prezidentské kanceláře. Hasiči na dotaz ČTK odpověděli, že vyšetřování příčin požáru ještě neukončili.

Mynář řekl, že podle prvních zjištění vyšetřovatelů tento požár někdo založil úmyslně. Tvrdí, že je léta svědkem nenávisti ze strany některých médií. Snažil se s tím podle svých slov bojovat, argumentovat, vysvětlovat. "Ale s nenávistí boj nelze vyhrát,“ uvedl Mynář.

„Příčina požáru v Osvětimanech je nadále v šetření, čeká se na výsledky expertiz, řekla v pondělí ČTK mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

K události podle Mynáře vedla nenávist některých novinářů z České televize, serverů Seznam Zprávy, Respektu, Deníku N či iROZHLASu. Tito všichni ohrozili životy mých dětí a mojí rodiny,“ informoval ve videu. Vyjádření těchto médií ČTK zjišťuje.

Podle policie šlo o nedbalost

Na jejich adresu Mynář řekl, že jim nikdy nepodlehne. “Nikdy se před vámi neskloním. Vždy budu pracovat pro prezidenta Miloše Zemana a nikdy nebudu dělat, co si přejete vy. Tento srub vybuduji znova,“ vzkázal. Restauraci chce obnovit kvůli zaměstnancům, spolupracovníkům i lidem z blízkého okolí a z Osvětiman. Ty, kteříkaždý boží den pořádáte hon na mě a moji rodinu“, vyzval, aby domýšleli důsledky svých činů.

Hospoda v dřevěné budově v Osvětimanech shořela minulé úterý, škoda dosáhla podle prvních odhadů zhruba 20 milionů korun. Zjišťování příčiny potrvá podle dřívějšího vyjádření mluvčí hasičů delší dobu. „Závěr bude otázkou několika týdnů,“ řekla ČTK minulý týden Javoříková.

Na místo byl povolán psovod se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření i specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz z Frýdku-Místku. Podle policie vyšetřovatelé pracují s možnostmi, že požár vznikl z nedbalosti, kvůli technické závadě nebo že byl založen úmyslně. V době vzniku požáru podle vyšetřovatelů v objektu nikdo nebyl.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy