Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Muži nestačí: Putinův řezník chce začít na frontu rekrutovat i ženské vězeňkyně

Ruské vězeňkyně.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
posily z vězení

Snaha Ruska dostat na ukrajinskou frontu co nejvíce vojáků je vidět na všem, o co se tamní režim snaží. Jedním z těchto důkazů je i informace, kterou uveřejnila kancelář hlavy Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina. Prý jej oslovily samy ženské vězeňkyně, které chtějí bojovat, jak uvádí britský Expres.

Na sociálních sítích koluje video, které údajně ukazuje pravděpodobného majitele žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina, jak osobně verbuje vojáky v ruské trestanecké kolonii do války na Ukrajině. Přítomným slibuje hrob v aleji hrdinů i kulku za dezerci.

"Nyní mě oslovil tým žen ve výkonu trestu ve městě Nižnyj Tagil ve Sverdlovské oblasti. Jsou připraveny vyrazit do zóny speciální vojenské operace jako spojařky, lékařky, sestry, aby našim vojákům poskytly veškerou možnou pomoc," zní žádost jednoho z ruských poslanců k Prigožinovi, kterou zveřejnila právě Prigožinova kancelář a cituje ji britský Expres.

Až 180 tisíc nových vojáků

Představitelé amerického ministerstva obrany, kteří se sešli s představiteli Ukrajiny a NATO v německém Ramsteinu, naznačili, že nová vlna rekrutů ruské armády by mohla být v počtu až sto osmdesát tisíc vojáků.

Co ženské vězeňkyně motivuje k rozhodnutí bojovat, není těžké uhodnout. Podle předchozích oficiálních informací stačí odsouzenému na úplné odpuštění téměř jakéhokoliv trestu odsloužit na ukrajinské frontě šest měsíců.

Válka na Ukrajině

Válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko ve čtvrtek 24. února 2022 v ranních hodinách.

V Rusku se o tomto aktu válečné agrese mluví jako o "speciální vojenské operaci na Ukrajině". Jde o vyvrcholení rusko-ukrajinské krize a zároveň největší konflikt na území Evropy od konce druhé světové války.

Mohlo by vás zajímat:

Volodymyr Zelenskyj | Vladimir Putin | Wagnerova skupina | Jevgenij Prigožin | Válka v Izraeli

Související články

Další články

Nejnovější kauzy