Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Muž z Klatovska zneužil jedenáctiletou dívku: Soud mu zrušil trest, dostal jen podmínku

Muž z Klatovska znásilnil jedenáctiletou dívku: Od soudu dostal podmínku
Zdroj: Profimedia
Soud

Za obtěžování jedenáctileté vnučky své partnerky dostal sedmapadesátiletý muž z Klatovska tři roky vězení. Za mříže nakonec nepůjde. Podle informací Novinek byl totiž rozsudek z letošního února u Krajského soudu v Plzni zrušen pražským vrchním soudem. Muž místo toho dostal podmíněný trest na zkušební dobu pěti let. 

Sedmapadesátiletý muž měl v minulosti jedenáctiletou vnučku své partnerky sexuálně obtěžovat. Když spala, osahával ji na prsou a následně si začal její rukou třít přirození, dokud se neprobrala.

Incident se měl odehrát v roce 2022 a několikrát se opakoval. „Když byl s poškozenou opět večer sám, začal ji hladit na zádech a následně zajel rukou pod tričko a osahával ji na prsou. Na to dívka reagovala obranně, dala ruce před sebe a držela si peřinu před tělem,“ popsala státní zástupkyně podle Novinek. Muž nejdříve tvrdil, že si dívka vše vymyslela, nakonec ale vinu přiznal a dívce zaplatil stovky tisíc jako nemajetkovou újmu.

Muž nepůjde do vazby

Krajský soud v Plzni poslal muže v únoru tohoto roku na tři roky do vězení. Muž ale vyvázne bez trestu. Pražský vrchní soud rozsudek zrušil a rozhodl o podmíněném trestu se zkušební dobou na pět let. Kromě toho bude mít u sebe dohled probačního úředníka a nesmí se jakkoliv přiblížit k poškozené dívce.

„Aniž by odvolací soud snižoval fakt, že jde o zvlášť závažný zločin s vysokou společenskou škodlivostí, šlo ze strany obžalovaného o jednání ojedinělé a nenásilné. Navíc je osobou zcela bezúhonnou, projevil náhled na svoji trestnou činnost a nahradil poškozené nemajetkovou újmu. To vše dovoluje uzavřít, že pouhá hrozba trestem u něj bude pro naplnění účelu trestu dostatečná, uvedl v rozhodnutí senát vrchního soudu v čele s předsedou Janem Kadlecem.

Feri je ve vězení

Nedávno byl do vazby vzat bývalý politik Dominik Feri. Ten byl odsouzen na tři roky vězení za dvě znásilnění a jeden pokus o znásilnění. Do výkonu trestu nastoupil v květnu tohoto roku, jak informovaly Seznam Zprávy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy