Mrazivé svědectví z Mostu: Za tragédií u Kojota může být hospodská rvačka
V Mostě došlo k největší tragédii v novodobé historii města. Při výbuchu a následném požáru v hospodě U Kojota uhořelo šest lidí, dalších 8 bylo zraněno. Podle svědků Blesku za tímto neštěstím stojí opilecký výlev a rvačka.
K tragické události v hospodě U Kojota v ulici Františka Halase došlo v sobotu krátce před půlnocí. Požár se mimořádnou rychlostí začal šířit ve 23:17.
Tragický požár měla spustit rvačka
„Dva chlapi se pohádali a začali se mlátit. Jeden během rvačky shodil vyhřívací lampu, od které chytlo dřevěné vybavení,“ řekl pro Blesk.cz svědek přímo před zničeným Kojotem. Za vším byla prý značná opilost jednoho z hostů, který se rozzuřil poté, co mu už nechtěli nalít.
Plameny se od lampy rychle rozšířily po celém podniku a obrovský žár spustil sérii výbuchů. „Slyšela jsem několik výbuchů. Minimálně dva byly, ale spíš i víc,“ přiblížila webu žena, která bydlí pár desítek metrů od zničené hospody.
Šest lidí nepřežilo
Strašlivý požár nepřežilo šest lidí, které se speciální tým vyšetřovatelů snaží co nejrychleji identifikovat. Osm lidí skončilo v nemocnici. „Ošetřili osm pacientů, z toho pět pacientů bylo transportováno do Prahy, dva pacienti do nemocnice v Mostě a jeden pacient na traumacentrum do Ústí nad Labem. Ta poranění nebo zranění jsou vážná,“ uvedl krajský ředitel záchranné služby v Ústeckém kraji Petr Bureš. Jednoho muže hasiči vyprošťovali z toalety, podařilo se jim ho naštěstí zachránit.
„V mostecké restauraci Kojot došlo k výbuchu propanbutanové lahve. Podle prvotních informací od svědků došlo k převržení ohřívače s následným požárem. Při tragédii zemřelo 6 lidí a dalších 8 bylo se zraněním převezeno do nemocnice. Na místě zasahuje 12 jednotek požární ochrany,“ popsal situaci na místě v noci Hasičský záchranný sbor ČR na sociální síti X.
Záběry z místa tragédie:
„Na terase se převrátil hořák, 30 lidí hasiči vyvedli, ti na místo přijeli, když už byl požár v plném rozsahu, takže na místě pak bylo 12 zasahujících jednotek,“ potvrdil svědek tragédie pro eXtra.cz. Celý Most se zahalil do černé a málokdo je schopen se z události vzpamatovat.
Související články

Střelec zabil v církevní škole dvě děti. Zdrcení rodiče promluvili

Obří bolest rodičů ženy, která utopila své děti: Vnoučata uvidí poprvé až na pohřbu

Záhada úmrtí třináctiletého Káji v Německu vyřešena: Pitva odhalila příčinu

Mrazivá nehoda u Olštýna: Muž sešrotoval škodovku, zabil dvouletého chlapečka s otcem

Hrůzná vražda v Kunraticích: Muže svázali, pachatel je stále na útěku

Zásadní zjištění v případu požáru v Mostě. Terasa, v níž propuklo ohnivé peklo, zřejmě neměla povolení

Tragédie v Mostě zdrtila politiky. Babiš i Pekarová Adamová myslí na pozůstalé, Rakušan zamířil na místo výbuchu

Výbuch, požár a smrt šesti lidí v Mostě v hospodě U Kojota: Oběti se nedaří identifikovat
