Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Mrazivé detaily vraždy dítěte v Mostě: Partner matky chlapečka ubodal, než aby ho vrátil otci, říká sousedka

Vražda dítěte v Mostě: Partner matky chlapečka ubodal, než aby ho vrátil otci, říká sousedka
Zdroj: profimedia.cz/koláž eXtra.cz
vražda

Celé Česko o víkendu šokovala vražda malého chlapečka na Mostecku, jejíž detaily jsou naprosto otřesné. Redakce eXtra.cz vyzpovídala sousedku, která rodinu zná. Žena, jejíž jméno nebudeme zveřejňovat kvůli její bezpečnosti, prozradila, že matka a její partner, nevlastní otec zavražděného chlapečka, užívali a také prodávali drogy. Státní orgány přitom o všem údajně měly vědět, protože sousedé na problémovou rodinu několikrát upozorňovali, potíže hlásili i na sociálku. Nic z toho však nezabralo a nakonec vše vyústilo v ohromnou tragédii. 

"Prověřujeme úmrtí dítěte v ulici Rozmarýnová v Mostě. V této souvislosti jsme zadrželi dvě osoby. Okolnosti úmrtí jsou předmětem šetření kriminalistů," napsali policisté v sobotu vpodvečer na Twitteru. Zpráva, která šokovala Česko, začala přes původně strohý obsah nabývat hrůzných kontur. Nejenže sociálními sítěmi začala kolovat zpráva, že dítě zemřelo na bodnořeznou ránu, což kriminalisté následně potvrdili, ale šířilo se i to, že vrahem měl být přítel matky oběti.

To nakonec redakci eXtra.cz potvrdila i sousedka rodiny. Ta zároveň popsala, co předcházelo osudnému momentu. Pro dítě, tříletého chlapce, si v sobotu ráno měl přijet biologický otec. "Ráno pro syna přijel, toho jsem byla svědkem, potkali jsme se za barákem na parkovišti... Matka s jejím přítelem odmítli dítě otci vydat, ten šel ihned na policii, kde musí být záznam ještě ze sobotního rána," uvedla redakci žena, jejíž totožnost známe, avšak nebudeme ji z bezpečnostních důvodů zveřejňovat.

Nakonec odpoledne došlo na sídlišti k potyčce otce s partnerem matky. Právě ta se stala dítěti osudnou. "Prali se před školou, otec dítěte a partner matky. Šel okolo manželský pár a muže od sebe odtrhl, přítel matky následně vytáhl nůž a kluka usmrtil," popsala situaci sousedka. Jak již policie uvedla, dítě utrpělo bodnořeznou ránu, podle našich informací do krku. Žena zároveň vyvrátila spekulace, jež se šíří sociálními sítěmi, podle nichž dítě ubodali Ukrajinci.

Slova našeho zdroje potvrdila i jiná svědkyně pro portál E-Mostecko. "Stalo se to támhle u toho křoví, kluka jeho táta držel a ten druhý toho malého bodl do krku. Byl u toho ještě druhý, blonďatý kluk, který tomu všemu přihlížel, ten se schoval do křoví a klepal se. Jsou tu ještě vidět vyležená místa," popsala otřesný moment jedna ze svědkyň.

Matka je závislá na drogách

Dost možná nejhorší na celé situaci je to, že podle našeho zdroje je pár závislý na drogách a matka se má živit jako dealerka. A právě toho si měla být vědoma i policie a Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). "Kdyby policie a OSPOD dělaly svou práci, to dítě by dnes žilo... Tolik udání i na OSPOD a hlášení na policii kvůli drogám a nikdo to neřešil," říká sousedka. Sama prý na pár podala stížnost.

"Matka dítěte prodávala drogy přímo ve vchodu nebo na parkovišti za domem, vrah jejího syna s ní žil ve společné domácnosti, věčně zfetovaný. Několikrát jsem za ní byla, že ta obrovská koncentrace feťáků ve vchodu vadí všem nájemníkům a že si pletou patro a zvoní mi na dveře. Volala jsem na policii, tam mi řekli, že je řeší už několik let kolegové "toxíci" a že oni nic dělat nemohou, byla to hrůza a děs," vysvětlila žena, která bydlela s problémovou rodinou rok v jednom domě. Matka se s dětmi i přítelem nakonec odstěhovala, ale jen o dva vchody paneláku dál.

"Dopadlo to nejhůř, jak mohlo"

Redakce zároveň kontaktovala polici i OSPOD se žádostí o vyjádření, zda orgány věděly o tom, v jakém prostředí dítě žilo. Do vydání článku jsme však reakci neobdrželi. Pokud o tom sociálka věděla a nijak nekonala, mohlo by se jednat o vážné pochybení, které skončilo fatálně. "Bylo pouze otázkou času, kdy tato rodina špatně skončí, bohužel to dopadlo nejhůř, jak mohlo," říká svědkyně. Na místě tragédie nyní vzniklo pietní místo, kam lidé chodí zapalovat svíčku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy