Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Mrazivé detaily smrti Jarouška: Ležel mrtvý na louce, matka se zhroutila, prý ho tam někdo zavlekl

Ilustrační obrázek.
Zdroj: Profimedia

Pátrání po tříletém chlapečkovi trvalo tři dny a skončilo tragicky. Malého Jarka nalezly záchranné složky v pátek bez známek života a nevyloučily cizí zavinění jeho smrti. Jak uvádí Blesk.cz, mrtvé tělo chlapečka bylo nalezeno na louce a vedle těla chlapce ležela jeho bunda. Zdrcení rodiče do poslední chvíle doufali, že pátrání bude mít šťastný konec. 

Velká pátrací akce po tříletém chlapečkovi se rozjela ve středu 6. 3. po poledni v obci Ďurkov nedaleko Košic na východním Slovensku poté, co se malý Jarko nevrátil domů. Jeho matka pro slovenský deník Nový Čas uvedla, že si chlapeček vyrazil hrát se svým kamarádem na lesní cestičku poblíž osady, kde žije, odkud se už nevrátil. Jeho kamarád prý přišel zpět sám se slovy, že Jaroušek zůstal na místě.

Do pátrání se zapojili dobrovolníci, policisté, hasiči, ale i místní, kteří si mysleli, že chlapečka někdo unesl. Ve vzduchu byl dokonce vrtulník ministerstva vnitra. Jak jsme však psali, pátrání mělo tragický konec - tělo Jarouška bylo nalezeno bez známek života.


Pátrání skončilo tragicky

Rodiče do poslední chvíle doufali, že pátrání bude mít šťastný konec. „Nevíme, co se stalo. Pouze nám řekli, že Jarko už nežije. Stále jsme věřili, že ho ještě uvidíme živého,“ uvedl zdrcený otec pro Nový Čas. Matka Jarouška se po oznámení smrti syna zhroutila. Lékař na místě nevyloučil cizí zavinění a ke zjištění přesné příčiny smrti byla nařízena pitva. Policie zahájila trestní stíhání pro čin usmrcení.

Podle deníku Blesk.cz vedle mrtvého těla na louce ležela bunda, a jednou z možných příčin smrti je proto i varianta podchlazení. Podchlazení je jedna z možností. Na povrchu neměl žádné známky fyzického násilí. Nevyloučil jsem však cizí zavinění a bude vykonána soudně znalecká pitva. Je překvapující, že tak malému dítěti se podařilo překonat přibližně 1500 metrů v lese navíc se značným převýšením,“ uvedl ohledávající lékař Otto Mižík.

Rodiče Jarouška si myslí, že ho do lesa někdo zavlekl. Nevěří, že by ušel tak velkou vzdálenost sám. „Je to nepravděpodobné. Myslíme si, že ho tam někdo zavlekl,“ uvedli rodiče.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy