Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Mrazivé detaily masakru v Dolních Chabrech: Podrobný popis, jak chlapec (14) brutálně napadl kamaráda a jeho matku

Útok v Dolních Chabrech: Objevily se nové mrazivé detaily z vyšetřování
Zdroj: Policie ČR / Josef Onderka, eXtra.cz / Koláž eXtra.cz
Předchozí Další
násilný čin

Hororový příběh se minulý rok v dubnu odehrál v pražských Dolních Chabrech. V noci tam došlo k brutálnímu útoku, při kterém teprve čtrnáctiletý kluk pobodal kamaráda a jeho maminku v jednom z tamních domků. Oba přežili jen zázrakem. CNN Prima News nyní přišla s novými informacemi přímo z vyšetřování s detaily hrozivé noci.

Teprve čtrnáctiletý chlapec na konci dubna loňského roku zaútočil na svého kamaráda a jeho matku. V jednom z domků v pražské části Dolní Chabry provedl brutální čin, který jeho oběti přežily jen zázrakem.

Detaily hrozivého útoku však doteď zůstávaly nejasné. CNN Prima News se však podařilo získat informace z policejního vyšetřování. Co z nich vyplývá?

V koupelně si zkoušel vystřelovací čepel

Vše mělo podle zdroje CNN Prima News začít asi půl hodiny před půlnocí. Matka prý slyšela zvláštní ticho a šla chlapce zkontrolovat. Kamarád jejího syna a pozdější násilník však v pokoji chyběl. Šla se po něm proto podívat do koupelny, kde podle jejího syna měl být. V koupelně slyšela cinkání. Zaklepala proto na dveře a řekla mladíkovi, aby šel spát.

„Agresor už si ale v tu chvíli hrál s vystřelovacím nožem. Počkal, až všichni usnou, a šel do pokoje za svým kamarádem. Toho začal ještě ve spánku bodat nožem. Útočil na hlavu, krk i ruku. Matka uslyšela sténání a šla zjistit, co se děje,“ měl říci zdroj CNN Prima News z vyšetřování.

Jakmile matka otevřela dveře synova pokoje, chlapec ji bodl nožem do oka. Poté žena vlastním tělem pak bránila svoji dceru, která s ní spala v posteli. Při tom dostala ještě několik hlubokých ran. Během útoku měla vidět svého vážně zraněného syna, jak se plazí z pokoje. Na svého druhého syna pak ještě stihla zakřičet, aby se zamkl v pokoji.

Útočník skončil v léčebně

To polekalo útočníka, který utekl zpátky do pokoje a následně vyskočil oknem ven. To měl být i důvod, proč ho ráno našli policisté zraněného a potřeboval lékařskou pomoc. Matka i syn mají ze svých zranění trvalé následky.

Útočník pak skončil na psychiatrii. Vzhledem ke svému věku mu nehrozí že by skončil ve vězení. Jeho trestní stíhání u soudu pro mládež ještě neskončilo.

Podezřelé chování

Pár dní po hrůzném činu oslovila redakce eXtra.cz odborníka Jakuba Otipku, ředitele české sekce Krav Maga Global a předsedu občanského hnutí Krav Maga, aby přiblížil, jak se v případě podobných útoků bránit.

Otipka přiznává, že v okamžiku, kdy se mezi obětí a útočníkem vyskytuje disproporce sil a moment překvapení, jsou šance napadené osoby minimální. „Na našich kurzech se pro takové případy snažíme naše klienty vést k tomu, aby maximum pozornosti směřovali na prevenci. Nemyslím tím něco obecného, ale rozpoznávání podezřelého chování, náznaky blížícího se útoku nebo to, co všechno může oběť udělat na verbální úrovni, aby se ze situace vymluvila,“ řekl Otipka s tím, že pokud už dojde na nejhorší, měla by být oběť nějakým způsobem fyzicky i mentálně připravená.

„Jde o to, aby u sebe měla nějakou zbraň, případně i pepřový sprej,“ vysvětlil Otipka a dodává, že na kurzech klienty učí, aby používali vše, co je v dosahu. „Předměty, které se nacházejí doma, jako židle, stůl, nábytek, tašky, prostě cokoliv, co sníží disproporce, ať už dané nějakou fyziologickou stránkou, nebo použitím zbraně ze strany útočníka,“ upřesnil tehdy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy