Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Mrazivá zpověď expřítelkyně záchranáře, který znásilnil Soňu: Věděla jsem, že dokáže ublížit

Ivan P. šel do vazby, měl znásilnit studentku Soňu.
Zdroj: eXtra.cz/koláž, Policie Sr, Profimedia
+ Další 4 fotografie
Další detaily

Studentka Soňa (22) si prošla peklem, ovšem její příběh má šťastný konec. Přežila a momentálně se z celého incidentu snaží vzpamatovat v obklopení rodiny, přátel a psychologů. Dívka zmizela v neděli 10. září ráno a nalezena byla až po šestadvaceti hodinách před jednou z bratislavských nemocnic v bezvědomí a silně intoxikovaná. Policie tuto sobotu poslala do vazby čtyřiapadesátiletého záchranáře Iva P., který v případě prokázání viny může jít do vězení až na patnáct let. Muž přitom už v minulosti vykazoval známky podivného chování, svou bývalou partnerku měl hlídat a fyzicky napadat, jak prozradila expřítelkyně pro web Topky.

Veřejnost stále přesně neví, jak se podařilo záchranáři Ivu P. držet studentku Soňu dlouhých šestadvacet hodin ve svém zajetí. Jisté je, že měla dívka v těle velké množství léků na spaní, s největší pravděpodobností diazepam v injekční formě, které jí měl v průběhu hodin Ivo podávat. Pokud by Soňa dostala tuto dávku léku najednou, jednalo by se o smrtelné množství.

„Lék se používá na uspání, například při začátku anestezie. Nebo se dává pacientům na uklidnění při epileptických záchvatech nebo křečích,“ prozradila pro Čas záchranářka Kvetoslava Zvolenská a dodala, že se zřejmě opravdu jednalo o diazepam, nikoli o opiát, jako je morfin.

Byl vzat do vazby

Soňu našla zdravotní sestra u nemocnice v bratislavské části Petržalka v bezvědomí a silně intoxikovanou. Po dvou dnech byla propuštěna z nemocnice a nyní už se nachází doma obklopena rodinou, přáteli a psychology, kteří dohlížejí na její psychický stav.

Po několika dnech usilovného pátrání se slovenským policistům podařilo vypátrat čtyřiapadesátiletého záchranáře ze stanice v bratislavské části Vajnory Iva P., který měl Soňu unést ve svém autě Škoda Fabia. Krátce nato byl obviněn ze zločinu znásilnění spáchaného závažným způsobem a byl vzat do vazby, aby se nemohl dopustit žádného dalšího trestného činu. Na otázky novinářů Ivo neodpovídal, jen hleděl do země. V případě prokázání viny může strávit za mřížemi až patnáct let.

Na čin se zřejmě připravoval

„Mám dojem, že obviněný muž se na tento čin připravoval, protože měl u sebe omamné látky. Překvapilo mě však, že se jeho sexuální deviace projevila až takto ve starším věku. Většinou se totiž násilných skutků dopouštějí mladí muži do 40 let. Vyvstává tak otázka, zda to v sobě celý život dusil, nebo jde o změnu chování, například kvůli nějakému onemocnění. Prý se měl v minulosti dopouštět určitých skutků, proto se dá předpokládat, že se u něho něco stupňovalo,“ uvedla pro Čas psycholožka Danica Caisová.

V současnosti policisté prověřují i další případy z minulosti, které by mohly souviset s tímto případem.

Byl násilnický

O záchranáři Ivu P. se začínají na povrch dostávat další znepokojivé informace. Muž měl prý problémy s hazardem a v poslední době se choval velmi podivně.

„Když jsem se to dozvěděla, byla jsem v šoku, že je něčeho takového schopný. Věděla jsem, že dokáže ublížit, ale že až takhle, to ne,“ prozradila pro Topky jeho expřítelkyně. S obviněným mužem se seznámila v době, kdy byla po těžkém úrazu upoutána na invalidní vozík. V té době ji záchranář vozil na rehabilitace.

Zakazoval jí chodit ven

„Na začátku byl úplně jiný. Byl milý, nápomocný, ale potom mi zakazoval chodit ven. Úplně mě chtěl izolovat i od mé mámy, od mé rodiny. Tvrdil, že on mi pomáhá a že jiní mi chtějí dělat zle. Když k nám kdokoli přišel, vždy jsem byla v pokoji,“ uvedla. Tuto smutnou verzi příběhu pak potvrdila i kamarádka dnes již bývalého páru. „Byla taková mimo. Dvacetiletá žena. Vůbec nekomunikovala, nebo se stalo, že ji odnesl v rukách do obýváku. Nedovolil jí jít ven, byla jen zavřená v pokoji,“ popsala žena. Na čerstvý vzduch se podle všeho nedostala ani poté, co se jim narodila společná dcera.

Násilník měl své tehdejší partnerce kontrolovat mobil, a když se žena rozhodla, že ho opustí, uchýlil se k násilí. Dokonce ji sledoval v autě, a když měla nehodu, v nemocnici jí řekl, že by měla „skapat i se svým děckem“.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy