Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Mrazivá cesta z Ukrajiny: Cestující ve vlacích RegioJetu údajně mrznou kvůli nefunkčnímu topení, společnost přiznala potíže

Cesta z Ukrajiny jako peklo pro cestující: Vlakům RegioJetu nefunguje topení, lidé mrznou
Zdroj: Profimedia.cz

Lidé cestující na Ukrajinu a zpět s vlaky RegioJet se nejspíš musí připravit na pořádně studenou jízdu. Jak totiž vyplývá ze stížností lidí, v soupravách prý často nefunguje topení. Cestující, kteří často jedou z válkou zmítané země už tak vystresovaní, jsou pak vystaveni dalším velmi nepříjemným podmínkám. Na situaci, která ve vlacích české společnosti údajně panuje už delší dobu, upozornil na síti X novinář Ray Baseley.

"Pojeďte žlutou linkou na Ukrajinu za super cenu. Díky našim spacím vozům noc v klidu prospíte a cesta vám tak uteče mnohem rychleji. Pokud hledáte soukromí, rezervujte si za zvýhodněnou cenu celé kupé a cestujte nerušeně třeba s celou rodinou. Navíc jsme zřídili speciální oddělené lůžkové kupé pro samostatně cestující ženy a ženy s dětmi," láká společnost RegioJet své cestující na cestu na Ukrajinu či zpět. Vlakem českého dopravce se jede mezi Prahou a polskou Přemyšlí, od polsko-ukrajinských hranic cestujícího dál obsluhují ukrajinské dráhy.

Právě na část, po které jezdí český dopravce, si ale cestující stěžují. Problém, který podle nich trvá už několik týdnů, tkví v topení. Často nefunguje v celých vagonech a lidé musí cestovat v teplotě nižší než deset stupňů nad nulou. Problémy cestujících na této lince popisuje na svém účtu na sociální síti X novinář Ray Baseley. "Ani na Ukrajině by se tohle nestalo, tam by se o tom hned mluvilo – tohle slyším ve vagónech, ve kterých je aktuálně teplota kolem 10 stupňů," psal novinář z vlaku plného uprchlíků koncem listopadu. V teplotě pod deset stupňů tam cestovaly nemocné malé děti i starší občané.

Stěžují si i uprchlíci

"Ani teplý čaj, jen pár extra tenkých dek pro děti. Mnozí po desítkách hodin bez spánku kvůli útoku na ukrajinská města teď nebudou mít dospáno. Všichni chtějí proti RegioJetu podniknout kroky nebo aspoň dostat vyjádření, protože se situace opakuje podle některých už poněkolikáté," tvrdí novinář. A stížnosti lze na sociálních sítích najít i od samotných Ukrajinců. "Po jízdě RegioJetem chci vzít zpět všechna svá ošklivá slova o ukrajinské železnici," píše na síti X Ukrajinka Ann Špota. Podle zpráv, které přicházejí z trasy v posledních dnech, se tedy příliš nezměnilo.

RegioJet: Problémy se snažíme řešit

O vyjádření jsme požádali i společnost RegioJet. "Velice nás mrzí, že některé naše vozy postihly během cest problémy s topením, které v  těchto extrémních klimatických podmínkách nezvládlo dostatečný výkon," uvedla pro eXtra.cz mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová s tím, že problémy se projevily až po výjezdu vlaku.

Při zjištění problémů se je prý snaží co nejrychleji řešit. "Při zjištění jakýchkoli problémů s topením se snažíme okamžitě reagovat tím, že nabízíme postiženým cestujícím možnost přesednout do jiných vozů, pokud jsou volná místa," uvádí mluvčí s tím, že cestujícím je následně vráceno sto procent z jízdného.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy