Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Moji lidé nekradou, prohlásil Andrej Babiš a vzápětí si nepřímo rýpnul do Zemanova týmu

Spoj Zemana a Babiše.
Zdroj: Profimedia.cz/eXtra.cz - koláž
+ Další fotografie
prezidentské volby

Co slovo, to perla. Tak by se dal okomentovat individuální rozhovor s Andrejem Babišem, který na Nově vedla moderátorka Bára Divišová. V druhé části diskuze došlo na otázky z řad občanů. Expremiér a šéf hnutí ANO byl dotázán, jak by se stavěl k udělování prezidentských milostí. Ve své odpovědi uvedl, že by žádné amnestie neuděloval, a nepřímo naznačil, že současná hradní garnitura krade.

Prezidentský kandidát Andrej Babiš měl jako první možnost promluvit k divákům televize Novy skrze pořad Jeden na jednoho. V první části se ho dotazovala moderátorka Bára Divišová, v druhé pak odpovídal expremiér na dotazy lidí. Jako první mu otázku položila starostka obce Srubec Lenka Malá. Ta se ho zeptala, "jestli už má připravená nějaká pravidla na udělování prezidentské milosti".

Žádné milosti, tvrdí Babiš

Šéf hnutí ANO s odpovědí neváhal. "Já si myslím, že není důvod je udělovat (milosti). Věřím naší justici. Šest let tady bylo vymyšlené politické trestní stíhání kauzy Čapí hnízdo a soud rozhodl popravdě," uvedl expremiér. "Něco takového, jako je udělení milosti svému podřízenému, jako udělil prezident Zeman Miloši Balákovi, by se stát nemohlo?" doptávala se na položenou otázku moderátorka. "Pokud já uspěju, tak všichni kolem mě budou mít prověrku. Bude to stejný tým jako na Úřadě vlády," odvětil Babiš.

"Takže se nestane nic podobného jako třeba s panem Vratislavem Mynářem?" zeptala se Divišová. "Ne, my nekrademe! Všichni moji kolegové jsou poctiví, takže pro to není žádný důvod," odpověděl Babiš. Právě tato odpověď vzbudila vlnu reakcí, protože je to nepřímé osočení hradního ansáblu z ilegálních činností. Tento jeho výrok zatím nekomentoval ani Hrad, ani sám Babiš.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy