Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Moc neplakal: Matka (36) udusila syna a nacpala ho do květináče

Chlapečka nacpala do květináče: Otřesný případ řeší v Praze
Zdroj: unsplash.com
krimi

Těžko uvěřitelný případ řeší v těchto dnech Krajský soud v Praze. Šestatřicetiletá žena je podle serveru Novinky.cz obžalovaná z toho, že po utajovaném těhotenství zabalila chlapečka do deky tak, že mu zakryla dýchací otvory, a nacpala ho do květináče se zeminou.

Až dvacet let vězení hrozí šestatřicetileté ženě, která v těchto dnech stanula před Krajským soudem v Praze. Podle obžaloby, kterou citoval web Novinky.cz, měla zavraždit svého novorozeného chlapečka po utajovaném těhotenství.

Šokující je především způsob zabití miminka. Žena chlapečka zabalila do deky tak, aby nemohl dýchat, a nacpala ho do květináče se zeminou. Sama se u soudu hájila tím, že má z porodu výpadky paměti.

"Moc neplakal"

U soudu zazněly podrobnosti z brutální vraždy malého novorozence. Žena šla tři dny před Štědrým dnem do práce, přičemž pracovala jako servírka ve stejné restauraci jako její partner, který tam vařil. Po několika hodinách jí však začaly pravidelné kontrakce, a tak zamířila domů. Kvůli tomu, že se zde zdržovaly její dvě děti, šla do sklepní kóje.

Tam následně porodila a po odtržení pupeční šňůry dítě zabalila do deky tak, že nemohlo dýchat, a vměstnala ho do květináče se zeminou. Důvodem podle ní bylo to, že se bála, že by na něj mohl přijít její partner a podle svých slov chtěla miminko schovat. Tělo zahrabala do hlíny. Dítě zemřelo na udušení a nevhodnou polohu těla, mělo zmačkaná žebra i obratle.

„Jediné, co si pamatuju, je to, že jsem během porodu na několik vteřin omdlela. Když jsem porodila, zjistila jsem, že je to chlapeček. Moc neplakal. Zabalila jsem ho do deky,“ řekla podle Novinek u soudu žena. „Co pak následovalo, si moc nepamatuju. Byl tam nějaký květináč, a tak jsem ho tam položila. Po tom, co jsem dítě zabalila do deky, mám výpadky paměti,“ dodala.

Poté, co porodila, se měla jít umýt a následně porodila placentu. Pro tělíčko se pak vrátila, dala ho do tašky a schovala v ložnici. Další den vyrazila do práce jakoby nic. "Nic jsem si neuvědomovala, nad ničím jsem nepřemýšlela, fungovala jsem jako robot,“ řekla u soudu.

Pochází ze Slovenska

Partnerovi, který poznal že už nemá takové břicho, se nakonec ke všemu přiznala. Podle Berounského deníku je žena původem ze Slovenska a s přítelem vychovává další dvě děti ve školním věku. Také už má jedno tutlané těhotenství. Holčička, která se narodila v roce 2013 po skrývaném těhotenství, měla ale větší štěstí než její bratříček a byla hned z porodnice předána do péče osvojitelů.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy