Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Mladík v Ostravě zuřivě strkal do lidí: Babičku poslal do kolejiště, další žena spadla obličejem na zem

Mladík strkal do lidí. Naštěstí skončili s lehkými zraněními.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Policie ČR
+ Dalších 12 fotografií
Napadení

Na začátku dubna došlo v Ostravě k nepochopitelnému činu ze strany dvacetiletého mladíka. Ten prudce vrážel do náhodných kolemjdoucích na tramvajové zastávce Svinovské mosty, přičemž šestnáctiletý kluk skončil na zemi a jeho babička (69) spadla na koleje. Naštěstí všichni poškození skončili s lehkými zraněními. Podle informací na oficiálním webu policie byl mladík krátce poté zadržen, v případě odsouzení mu hrozí až deset let za mřížemi. 

Na ostravské tramvajové zastávce Svinovské mosty došlo na začátku dubna k hrozivému incidentu. Dvacetiletý muž strkal bezdůvodně do cizích lidí, kteří zrovna procházeli kolem zastávky. Podle informací policie vrazil do šestnáctiletého kluka a jeho nebohé babičky, která z tramvajového nástupiště spadla do kolejiště. Naštěstí kolem neprojížděla tramvaj.

Posléze mladík ještě strčil do třiasedmdesátiletého muže, který naštěstí dopadl na stěnu, a nikoliv na zem. O chvíli později ještě stihl strčit zezadu na zem třiapadesátiletou ženu.

Hrozí mu až 10 let vězení

Na místo byly okamžitě vyslané hlídky, které začaly po neznámém pachateli pátrat. Při propátrávání okolí policisté z obvodního oddělení Ostrava – Poruba 1 si všimli muže, který odpovídal popisu možného pachatele. Pátrání bylo ukončeno velice rychle, zhruba 30 minut oo oznámení byl podezřelý zadržen. Při kontrole osoby se ukázalo, že se jedná o 20letého muže, který byl pod vlivem alkoholu. Policisté dechovou zkouškou u něho naměřili přes 2 promile alkoholu v dechu. Hlídce na místě sdělil, že měl strčit do několika lidí, protože měl nervy,“ uvedla policie na oficiálních stránkách.

„I přesto, že útoky byly velmi razantní, naštěstí nikdo z napadených neutrpěl vážná zranění. Žena, která spadla do kolejiště, byla se zraněním předána zdravotníkům, ale nebyla hospitalizována,“ dodali policisté. Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání dvacetiletého mladíka a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a přečinu výtržnictví. Také byl komisařem podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. V případě odsouzení muži hrozí pobyt za mřížemi až na deset let. Obviněný se ke svému jednání doznal, vyjádřil lítost i s omluvou poškozeným.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy