Trendy
Bachelor Česko 2025 válka na Ukrajině Karlos Vémola Metoda Markovič: Straka

Místní promluvili o střelci z Chřibské: Útokem hrozil podle místních už v minulosti

Střelba v Chřibské.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další fotografie
detaily

Česko se vzpamatovává z tragické střelby na městském úřadě v Chřibské. Útočník měl nelegálně drženými zbraněmi zastřelit jednoho muže a dalších šest lidí zranit. Sám měl následně spáchat sebevraždu. Podle výpovědí místních, kteří promluvili pro TN.cz, byl mladík údajně závislý na návykových látkách a v minulosti měl vyhrožovat, že vystřílí celou obec.

Problémový člověk, který měl problémy s návykovými látkami. Tak místní popisují muže, který nelegálně drženými zbraněmi zaútočil na městském úřadě v Chřibské. V jednopatrové budově zabil jednoho člověka, zaměstnance úřadu, a šest lidí zranil, jak uvádí ČT24. Mezi zraněnými je starosta Jan Machač a tři policisté, jejichž zranění jsou lehká. Útočník následně spáchal sebevraždu.

Pachatel, který údajně bydlí přímo na náměstí, přímo naproti městskému úřadu, má být dle informací TN.cz kolem čtyřiceti let a v obci měl žít se svou partnerkou. „Její bratr zemřel u něj doma na předávkování heroinem. Měl mít doma i nelegální zbraně,“ uvedl jeden ze sousedů.

Problémový muž

Další místní popsali, že byl útočník problémový. Návykové látky měl údajně nejen sám požívat, ale také je prodávat. „Byl takový tichý, moc o sobě nedával vědět. Ještě před dvěma dny jsem ho viděl, to byl totálně mimo. Pil a bral drogy,“ uvedl další muž pro Děčínský deník.

„Měly v tom hrát velkou roli drogy. Nejdříve údajně místostarostovi rozstřílel auto, pak vběhl na obecní úřad a začal tam střílet hlava nehlava, zranil i starostu,“ řekl muž, který se představil jako František. Střelcova matka měla přímo na radnici pracovat, zda je mezi zraněnými, to momentálně není jisté. „Nechápu, proč tam vlezl, když tam prý byla i jeho máma, která se naštěstí údajně zachránila skokem z okna,“ prozradil místní.

Na tiskové konferenci, která proběhla od jedné hodiny odpolední, uvedl ministr vnitra Lubomír Metnar i policejní prezident Martin Vondrášek, že motivem měly být pravděpodobně vztahové problémy. V době činu měl u sebe tři nelegálně držené zbraně. „Roztruboval tady, že Chřibskou jednou rozstřílí,“ řekla další z místních.

Bobina terčem nechutného podvodu: Kráska je připravena na soudní bitvu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy