Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Miroslav Pelta dostal za manipulaci dotací šest let natvrdo. Musí zaplatit i milionovou pokutu

Miroslav Pelta: Dostal 6 let vězení za manipulaci s dotacemi
Zdroj: Profimedia
Vězení

Soud dnes uložil bývalému šéfovi českého fotbalu Miroslavu Peltovi za manipulování s přidělováním sportovních dotací šest let vězení, peněžitý trest pět milionů korun a pětiletý zákaz činnosti ve statutárních orgánech spolků. Někdejší náměstkyni ministerstva školství Simonu Kratochvílovou poslal soud do vězení na 6,5 roku, zakázal jí vedoucí funkce ve veřejné správě na šest let a dal jí dvoumilionový peněžitý trest, jak píše Česká tisková kancelář.

Exšéf českého fotbalu Miroslav Pelta si vyslechl rozsudek. Za machinace se sportovními dotacemi dostal šest let vězení. Ostatní obžalované včetně České unie sportu, jejího šéfa Miroslava Jansty a Fotbalové asociace ČR naopak osvobodil. Verdikt není pravomocný.

„Výběr dotací byl zmanipulován,“ řekla soudkyně Lenka Cihlářová podle webu Seznam Zprávy.

S milenkou ovlivňovali přidělení peněz

Pelta a jeho tehdejší milenka Kratochvílová podle rozsudku společně ovlivňovali přidělení peněz konkrétním žadatelům v programu pro materiálně-technickou podporu sportovních klubů a pokusili se tak způsobit státu škodu nejméně 175 milionů korun. Svědčily proti nim mimo jiné policejní odposlechy z bytu na pražském Senovážném náměstí, kde se milenci scházeli, jak uvádí ČTK.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy