Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Minuty od neštěstí! Žena v Praze nechala půlročního kojence v rozpáleném autě. Policie musela rozbít okénko

Žena v Praze nechala kojence zavřené v rozpáleném autě. Policie musela rozbít okénko
Zdroj: Profimedia.cz
Zásah

Nechybělo moc a pražská policie málem řešila velkou tragédii. Maminka v pondělí 18. července totiž nechala sedět teprve půlroční dítě v autě na rozpáleném slunci, zatímco si odešla něco zařídit. Naštěstí ale na místo dorazili po oznámení policisté, kteří rozbili okénko vozu a plačící, zpocené a celé zrudlé nemluvně dost možná zachránili před nejhorším. O události informovala sama policie na svém webu.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky v pondělí 18. července museli zasahovat v centru Prahy. Přišlo jim totiž telefonické oznámení od ženy, která v Orlické ulici spatřila plačící miminko, jež bylo ponecháno bez dozoru v rozžhaveném autě. Byť mělo pootevřené okénko, bylo vidět, že se ve vysoké teplotě doslova peče.

"Oznamovatelka celá rozrušená dodala, že u vozidla stojí minimálně čtvrt hodiny, na vozidlo pálí slunce a ona má o kojence velký strach. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že dítko uvnitř je na pohled zpocené, má červenou hlavičku a hlasitě pláče," uvedl na oficiálním webu policie tiskový mluvčí Jan Rybanský. Podle něj policisté z obavy o život nemluvněte rozbili okénko a plačící dítě z vozu vyndali.

Matka netušila, co se mohlo stát

Do své péče si ho následně převzala žena, která případ ohlásila a spolu s policií čekala, až se vrátí matka dítěte. "Ta k celé události uvedla, že si odběhla něco zařídit a byla pryč necelou půlhodinu. Netušila prý, že by se mohlo něco stát," řekl Rybanský s tím, že kojenec byl z preventivních důvodů odvezen do nemocnice k vyšetření.

"Touto cestou bychom rádi apelovali na všechny matky i otce, aby v současných vedrech nepodceňovali možné nebezpečí, a pokud je to jen trochu možné, aby se zamysleli nad možnými následky, jak by je jejich „netušení a zařizování“ mohlo poznamenat na celý život," apeloval mluvčí.

Hrůzný případ z Texasu

Tragicky například nedávno skončil případ, kdy žena v americkém Texasu nechala v zavřeném autě pětiletého chlapečka. K vozu se vrátila podle portálu People až po několika hodinách a dítěti už nebylo pomoci. Údajně si nevšimla, že svého potomka zapomněla zamčeného v autě, ve kterém na slunci může teplota dosahovat až 70 stupňů Celsia.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy