Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Ministra Rakušana v Karviné vypískali: Nadávali mu do fašistů a vyzvali ho k demisi

Vít Rakušan svolal tiskovou konferenci.
Zdroj: Rusinova Maria / CNC / Profimedia
+ Další 4 fotografie
Proslov

Ministra vnitra Víta Rakušana vypískali lidé na návštěvě v Karviné, kde veřejně promlouval k občanům ohledně vlády. Obyvatelé ho vyzvali k demisi a označili za fašistu. Zároveň je rozčílila jeho podpora Ukrajiny a postoj k přijímání uprchlíků. Celý záznam zveřejnil Vít Rakušan na sociální síti X. 

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan v pondělí zavítal do Karviné, aby promluvil k občanům ohledně vládní politiky. Zmínil se o Ukrajině či o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi, kterého prý považuje za vraha dětí. Zároveň však zpytoval svědomí a litoval toho, že vyvěsil jeho podobiznu na vaky na mrtvoly. Od publika se moc pozitivních ohlasů nedočkal.


„Fašisto, zasloužíte lidový soud, ohýbáte ústavu, chceme referendum o korespondenční volbě,“ vykřikovali účastníci akce. „Proč podporujete fašistický režim Ukrajiny? Kolik jste poslali, když Američané vraždili v Iráku a Sýrii?“ ptali se dále, jak jde vidět na záznamu na sociální síti X.

„Nesmíme vytěsnit myšlenky z 68. roku. Sám jsem u sebe měl ubytovanou paní z Ukrajiny s dítětem. Státní pomoc Ukrajincům je oddělený sociální systém. Navíc pracující Ukrajinci v Česku odvedou za příští rok 50 miliard do našeho systému,“ uvedl ministr.


Rakušan uznal chybu

Politik nadále uznal chybu, a to v zavedení daně z neočekávaných zisků. Navíc se distancoval od superhrubé mzdy. „Upřímně jsem se za windfall tax omluvil, byla to chyba a nepovedla se. Nikdy se ale neomluvím za nutnou pomoc Ukrajině," sdělil. Přijímání migrantů však tvrdě odsoudil. Prý nesouhlasí s povinnými relokacemi a naopak podporuje zvýšení bezpečnosti, jak citoval iDNES.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy