Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Ministerstvo zahraničí potvrdilo smrt české zpěvačky Victorie. Rodině poskytuje pomoc

Victoria Velvet byla oblíbená umělkyně.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
+ Dalších 14 fotografií
vražda

Šokující zpráva o smrti zpěvačky s českými kořeny Victorie Velvet (†40) zasáhla všechny její fanoušky. Umělkyni měl podle tureckého deníku Hurriyet zavraždit její manžel David Thomas Blythem (†53) po vzájemné hádce. Následně sám spáchal sebevraždu. Smrt tmavovlasé krásky potvrdilo redakci eXtra.cz ministerstvo zahraničí.

Zdrcující zpráva přišla z Turecka. Krásná zpěvačka s českými kořeny Victoria Velvet (†40) zde zemřela ve svém domě v Ankaře. Zavraždil ji její manžel David Thomas Blyth (†53). Podle tureckého deníku Hurriyet se tak stalo po vzájemné hádce, načež Blyth následně spáchal sebevraždu. K tragédii došlo v noci na 11. června.

Ministerstvo zahraničí: Rodině poskytujeme pomoc

Zprávu pro eXtra.cz potvrdilo i české ministerstvo zahraničí. „Můžeme potvrdit, že v Turecku zemřela násilnou smrtí česká občanka. Náš zastupitelský úřad je v kontaktu s rodinou a poskytuje konzulární asistenci. S ohledem na pozůstalé nebudeme poskytovat další informace," napsal mluvčí ministerstva Daniel Drake.

„Vraždě měla předcházet hlasitá hádka, kterou slyšely také jejich tři společné děti, které byly v tu dobu ve vile,“ píše turecký web. Nejstarší z nich uvedlo, že hádka začala kvůli „Victoriiným telefonickým zprávám“ a poté se vyostřila. Synové David a Zachary a dcera Annabelle byli předáni zpěvaččiným příbuzným, jak uvedl další turecký web Mynet. Vyšetřování případu stále pokračuje.

Victoria Velvet se narodila v Jihoafrické republice mamince původem z Namibie a otci Čechovi. V roce 1998 se však Victoria přestěhovala do Česka. Uchytila se jako zpěvačka i podnikatelka. V roce 2019 oznámila, že se stěhuje za svým mužem Davidem Thomasem Blythem, s nímž měla tři děti, do Turecka. David byl majitelem mezinárodní společnosti zabývající se těžbou ropy a kvůli svému zaměstnání často jezdil po různých koutech světa. V roce 2019 se rodina usadila v Ankaře.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy