Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Miloše Zemana pustili z nemocnice: Pohybovat se zvládne jen s chodítkem

Tým přesouvá Miloše Zemana do kanceláře.
Zdroj: eXtra.cz - Jiří Masojídek
+ Další 4 fotografie
zdraví exprezidenta

Exprezidenta Miloše Zemana propustili z Fakultní nemocnice Motol. Byl tam hospitalizován kvůli krevní sraženině, na tamním lůžku strávil více než dna týdny. Sraženinu mu lékaři odstranili, aktuální výsledky má podle nich Zeman příznivé. Jeho prognóza ale podle vyjádření nemocnice zůstává značně nejistá a bývalá hlava státu není schopna vykonávat žádnou práci, jak uvedla ČTK.

Bývalého prezidenta Miloše Zemana dnes lékaři propustili z pražské Fakultní nemocnice Motol do domácí péče. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou dnes zástupci nemocnice předali novinářům.

Chodí jen s chodítkem

"Aktuální laboratorní nálezy jsou příznivé, pan exprezident je schopen chůze s chodítkem se zlepšující se kondicí. Byla nastavena léčba a plán péče pro následující období," píše se v tiskové zprávě s tím, že Zeman byl dnes propuštěn do domácí péče.

"Pan Miloš Zeman je hospitalizován po prodělané operaci, je ve stabilizovaném stavu se zlepšující se vitalitou," uvedla nemocnice před časem. Zdravotníci se zaměřovali na rehabilitaci vedoucí k tomu, aby bývalý prezident dokázal stát a pohybovat se s oporou chodítka. "Pokračujeme v péči o rány, které jsou klidné, převazy probíhají každý druhý den podle standardních postupů po tomto zákroku. Na odhad termínu propuštění je stále ještě brzy," doplnila tehdy nemocnice.

Není vyhráno

Po zákroku lékaři devětasedmdesátiletému Zemanovi, který trpí cukrovkou, museli kvůli otoku nohy provést takzvané fasciotomie, tedy na dvou místech naříznout kryty svalů. Po několika dnech hospitalizace mohli obě rány postupně uzavřít. Krevní sraženiny v nohou se však mohou i opakovat, čemuž se lékaři snaží předcházet nasazenou léčbou.

Zeman byl v posledních letech hospitalizovaný několikrát, v roce 2021 strávil v nemocnici téměř 50 dní. Lékaři jeho stav tehdy označili za velmi vážný a nutnost péče tehdy zdůvodnili komplikacemi spojenými s chronickým onemocněním, které blíže neupřesnili.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy