Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Miloš Zeman mlží: První slova o zdraví i o tom, co přesně dělá v kanceláři v Dejvicích

+ Dalších 15 fotografií

Miloš Zeman (79) se teprve nedávno vrátil z nemocnice, kde prodělal operaci krevní sraženiny, a už vymetá společenské akce. V úterý vyrazil do společnosti a zúčastnil se křtu knihy, která pojednává o aféře z roku 2021, kdy se Zemana podle autorů pokusila skupina lidí zbavit prezidentského mandátu. Redakce eXtra.cz exprezidenta vyzpovídala a zjišťovala, jak se nyní cítí, jak se mu bydlí v novém domě v Lánech a zda plánuje svou tradiční letní dovolenou na Vysočině.

Miloše Zemana propustili z pražské Fakultní nemocnice Motol asi před dvěma týdny. Pobýval tam od poloviny března do začátku dubna poté, co se mu v noze vytvořila sraženina, kterou bylo nutné chirurgicky odstranit. Křest knihy Spiknutí, který byl kvůli exprezidentově nemoci původně odložen, se však nakonec odehrál. My jsme využili příležitosti a Zemana vyzpovídali.

O bungalovu i kanceláři

"Já se téměř vždycky cítím dobře. Někdy je to v rozporu se skutečností, ale dneska to v rozporu není," říkal redaktorovi eXtra.cz usměvavý Miloš Zeman v salonku arcibiskupského paláce, kde křest probíhal. Řeč přišla i na jeho nový dům, kam se přestěhoval po konci svého prezidentského mandátu. "Je to nádherný bungalov a kromě toho má uvnitř v atriu krásnou japonskou zahrádku s rostlinami a kameny," říká Zeman a líčí, jak mu v novém domě nic nechybí.

Zeman si při odchodu ze svého prezidentského křesla zařídil kancelář v pražských Dejvicích, kam za ním docházejí nejen jeho přátelé, jako například slovenský premiér Robert Fico, ale i běžní občané. "Chodí za mnou, já neříkám obyčejní, já říkám normální občané. Abych jmenoval jejich témata, to by bylo drzé a já to neudělám," vyhnul se Zeman odpovědi, jaké záležitosti běžných lidí v poslední době řešil.

Dovolená na Vysočině bude

Hojně se dříve mediálně probíraly také jeho dovolené na Vysočině, na kterých se pouštěl na průzkum rybníka v Novém Veselí na gumovém nafukovacím člunu. Taková dovolená je v plánu i letos, a to včetně legendárního člunu. "Chystám se tam a doufám, že se konečně díky počasí dostanu na člun," odpovídá s úsměvem exprezident a dodává, že bude také navštěvovat svého přítele, podnikatele v zemědělství. "Asi si také projedu místa zničená kůrovcem a bude mi smutno nad tím, že jsme ho nechali tak řádit," dodává.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy