Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Miláček fanoušků Karel Poborský bude komentovat semifinále Eura: Diváci si ho vydupali

"S Petrem Fouskem to byl férový souboj. Respektuju volbu delegátů. Dal jsem tomu maximum, co šlo, byla to pro mě obrovská zkušenost," uvedl Poborský.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
euro 2024

Karel Poborský (52) je považován za jednu z největších legend českého fotbalu. Bývalý profesionální fotbalista získal s českou reprezentací stříbro na ME v roce 1996 a bronz na Euru 2004. Někdejší opora nároďáku si nyní užívá roli fotbalového experta ve studiu ČT Sport, kde jasně ukazuje, že má k fotbalu co říct i přesto, že kopačky dávno pověsil na hřebík. Z komentářů na sociálních sítích je patrné, že diváci si jeho přítomnost žádají při každém přímém přenosu. 

"Prostě tohle je neúspěch. Asi by bylo špatně, kdybychom si začali lhát, že není. Je. V herním projevu propadáme individuálně. V individuálních dovednostech jsme byli vlastně ve skupině asi nejhorší. Když se to pak sečte, ono je hezký si říkat, že máme smůlu, že máme deset gólovek. Ale to už pak není smůla, to už nám chybí kvalita," nebral si Karel Poborský servítky po prohře Česka s Tureckem, která znamenala konec na fotbalovém Euru 2024.

Bývalý profesionální fotbalista ve studiu ČT Sport ukazuje, že má nejen výborné fotbalové znalosti jdoucí ruku v ruce s jeho vlastními zkušenostmi, ale především také věcné názory, které se nebojí říct nahlas. Tuto skutečnost oceňuje řada fotbalových fanoušků. "Karel byl, je a vždy bude jeden z top hráčů české repre, který uměl na hřišti, a teď i jako odborník se nebojí říct pravdu. Poborák je frajer," vysekl mu poklonu na Instagramu fanda Ladislav. "Poborský skvělý. Budoucí předseda FAČR," má jasno jiný divák Ondřej.

Vrchol Eura nebude bez Poborského

Poborský, který rovněž už už nějakou dobu spolupracuje při vysílání anglické ligy na Canal+ Sport, sklízí komplimenty ze všech stran. Diváci si fotbalové postřehy Poborského tak oblíbili, že je nadzvedlo ze židle, když zjistili, že při vyvrcholení šampionátu nemá být "frajer Poborák" mezi komentátory, o čemž informoval deník Sport. Uklidnila je až skutečnost, že Karel bude sedět ve studiu.

Nakonec je ale všechno jinak. „V původním předběžném rozpisu sice nebyl jako komentátor, ale ten se upravuje podle toho, které týmy postupují. Jelikož Anglie je v semifinále, bude Karel Poborský komentovat středeční zápas Anglie–Nizozemsko,“ vysvětlil šéf ČT sport Jiří Ponikelský. Diváci tak o svého oblíbeného komentátora nepřijdou.

Video: David Limberský se navezl do komunikace české reprezentace:

Fotbalista tělem i duší

Přestože fotbalový velikán ukončil kariéru v roce 2007, ve světě fotbalu se pohybuje dodnes. V současné době zastává pozici funkcionáře Fotbalové asociace ČR (FAČR). V roce 2021 kandidoval i na předsedu, ale v hlasování těsně neuspěl. Pořád je ale ředitelem Oddělení elitní mládeže a pravidelně chodí také do televizních studií jako fotbalový expert. A je vidět, že role fotbalového odborníka mu náramně sedne.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy