Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Meteorologové varují: Ženou se na nás extrémně silné bouřky s kroupami o velikosti golfových míčků

Výstraha: Ženou se na nás silné bouřky s kroupami o velikosti golfových míčků
Zdroj: Pixabay
počasí

Meteorologové opět varují před bouřkami, které mají být nyní extrémně silné a doprovázené kroupami o průměru i kolem 5 cm. Pro představu golfový míček má minimálně 42,67 mm. Kromě toho se Českou republikou proženou přívalové srážky s nárazy větru. Bouřky se pohybují směrem k severu.

Jak informoval Český hydrometeorologický ústav, lokálně se očekává přívalový déšť s intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo i jejich zanesení unášeným materiálem apod.

Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Varoval ČHMÚ.

Lidé by měli zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Doporučuje se rovněž nevyjíždět, v případě nutnosti jízdy snížit rychlost a jet velmi opatrně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy