Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Matka mrtvého Tadeáška (†4 měs.) dostala 5 let: Výsměch, je to bestie, zuří lidé

Mrtvý Tadeášek: Matka dostala trest, lidé jeho výši považují za výsměch
Zdroj: Profimedia, Policie ČR
Bouřlivá reakce

Příběh o čtyřměsíčním Tadeáškovi, který byl nalezen mrtvý v Labi nedaleko Hořína, obletěl v roce 2020 celé Česko. Matka a její partner nacpali miminko do batohu, hodili ho do řeky a následně policii oznámili, že chlapečka někdo unesl. Za usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy soud podle ČTK ženě uložil pět let vězení a muži 18 měsíců. Lidé se na facebooku eXtra.cz rozčilují nad tím, že je trest podle nich velmi nízký.

Mělnický policejní mluvčí Pavel Truxa informoval, že za usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy uložil soud Veronice Z. pět let vězení a jejímu partnerovi osmnáct měsíců. Celé Česko si pamatuje případ malého čtyřměsíčního Tadeáška, který byl nejdříve nahlášen jako unesený, ale později ho potápěči našli v batohu zatíženém kameny na dně řeky.

Česko kvůli výši trestu zuří

Lidé pod příspěvkem na sociálních sítích webu eXtra rozjeli diskuzi o tom, že je takový trest nedostatečný. 5 let? To je výsměch tomu malému drobečkovi. To je tak těžké ten malý uzlíček štěstí vzít a dát do babyboxu, dát mu šanci, že najde maminku, která ho bude milovat, když ho nedokázal milovat člověk, co mu dal život,“ napsal jeden komentující. „Pět let je málo, bestie jedna,“ rozčílil se další.

"Toto že je adekvátní trest?! Takto si soudy váží lidského života?!!!! To je na trest smrti, tento hrůzný čin!!!!" zuří Jana. "Ten případ si pamatuji. Ta holka se tvářila, jak kdyby se nic nestalo, chodila se bavit a vůbec jí děcka nebylo líto. Měla dostat víc," vzpomíná Ewa.

"Takové zrůdě udělat totéž, co udělala dítěti! Snad si ji holky během těch pěti let v base vychutnají," přisazuje si Ondřej. "To je bestie, dala bych jí doživotí," soudí Olga a ve stejném duchu se nesou stovky dalších komentářů.

Všechno bylo jinak

Kauza malého Tadeáška, která otřásla v roce 2020 celou Českou republikou, má velmi děsivé pozadí. V pátek 29. května zavolala Veronika na tísňovou linku a tvrdila, že se její chlapec ztratil i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně. Podle její výpovědi měl Tadeášek zmizet, zatímco ona usnula na lavičce. Policii tvrdila, že jí ho unesli.

Jenže jak prozradilo její okolí, všechno muselo být jinak. Podle nich měla matka problémy s drogami a alkoholem. „Bohužel je z ní šlapka a fetka. Já malého Tadeáše nikdy neviděla. Jen když měla bříško, pak přerušila kontakty,“ uvedla pro eXtra.cz rodinná známá.

Matka navíc měla mít opakovaně problémy se sociálkou. „Nestarala se. Stávalo se, že ji lidé potkávali opilou s kočárem, všímalo si toho dost okolí, naháněla ji sociálka i policie,“ uvedla dále rodinná známá.

Matka zanedbala jeho péči

Tělo chlapečka nalezla policie 30. května 2020 v Labi na Mělnicku u obce Vliněves nedaleko Hořína. Ukázalo se, že matka o ztrátě dítěte lhala. Zanedbala jeho péči a chlapec zemřel. Mrtvé tělíčko dala s přítelem do batohu, který zatížili kameny a hodili do řeky.

Jednání Veroniky Z. doslova šokovalo Tadeášova biologického otce, který pro matku požadoval spravedlivý trest. „Jak ji potrestat? Měl jsem chuť jí něco udělat, že jí zlámu ruce… Ale prostě s tím bude žít. Bude tady chodit a každý to bude vědět," řekl pro eXtra.cz Dominik S.

"Mohu potvrdit, že dítě bylo nalezeno v řece, zatížené kamením. Podle matčiných slov jí dítě z neznámých důvodů zemřelo. Kriminalistům následně označila místo, kde se tělíčka a kočárku zbavila," uvedla tehdy mluvčí mělnické policie Markéta Johnová pro naši redakci s tím, že v řece byl nalezen i kočárek.

V únoru 2021 bylo vyšetřování uzavřeno. Na základě závěrů znaleckých posudků z různých oborů bylo matce mrtvého kojence i jejímu příteli sděleno obvinění. Policisté obvinili matku malého Tadeáška z Hořína a jejího přítele za usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy spáchané ve spolupachatelství.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy