Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Matka dala tříleté dceři ovocnou taštičku a nestačila se divit: Plísně je tam víc než přesnídávky

Plíseň v přesnídávce Hello: Matka tříleté dcery nestačila žasnout
Zdroj: Se souhlasem Ivy Kletečkové
+ Další fotografie
Zkažené jídlo

Hodně nemilé překvapení čekalo uvnitř ovocné kapsičky, kterou maminka dala své tříleté dceři. Poté, co dítěti přesnídávka nechutnala, rozstřihla matka její neprůhledný obal a zjistila, že je celý obsah plesnivý. K překvapení ženy byly v podobném stavu údajně i další kapsičky. Přitom jak uvedla na Facebooku, deklarovaná minimální trvanlivost byla až do léta 2023.

"Vy všichni, kdo máte malé děti a kupujete jim v dobré víře zdravé kapsičky - přesnídávky od firmy Hello, už to, prosím, nedělejte," vyzvala své přátele na Facebooku Iva. K tomuto sdělení ji vedla nepříjemná zkušenost. Když dala zmíněnou kapsičku, kterou týž den koupila, své dceři, zjistila, že je zkažená.

"Nechutnalo jí to, tak jsme to rozstřihli a podívali se dovnitř. Je to odporné a plísně je tam víc než přesnídávky. Úplně prorostlé," popsala obsah kapsičky šokovaná maminka. Řekla si tedy, že jde nejspíš jen o ojedinělý kus, jenže v dalších výrobcích údajně našla po jejich rozstřižení to samé. Přitom na obalu bylo napsáno, že minimální trvanlivost je do 22.8. 2023.

I proto maminka apelovala na další rodiče, aby byli opatrní. Do kapsiček totiž není přes jejich obal vidět, a tak lze jen těžko poznat, zda je něco špatně. "Tohle s malým dítětem může pěkně zacvičit. Budu doufat, že to malé stvoření nebude mít zdravotní potíže," modlila se Iva a dodala, že plesnivé kapsičky hodlá řešit.

Nejde o první problém

Redakce eXtra.cz kontaktovala společnost Linea Nivnice, pod kterou spadá značka Hello, s žádostí o vyjádření, avšak do vydání článku nepřišla žádná odpověď. Jak je ale patrné ze starších článků, není to poprvé, kdy se něco takového stalo. Podobný zážitek má i žena ze Zlínska z roku 2012. Tehdy jen nešlo o kapsičku, ale o přesnídávku značky Hello ve sklenici.

Jak tehdy uvedl tamní technolog František Ilčík pro Zlínský deník, ke zplesnivění nejspíš došlo kvůli naraženému uzávěru, k čemuž mohlo dojít při přepravě. Je tak možné, že i v případě kapsiček jde o podobný problém. "Máme zaveden systém řízení a kontroly kvality včetně uchování vzorků každé šarže výroby," ujišťoval tehdy Ilčík, že firma dodržuje hygienické postupy a za kvalitu svých výrobků ručí.

Setkali jste se někdy s podobným problémem?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy