Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Masakr v Texasu: Vraha zavřeli do třídy plné žáčků. Učitelka objímala mrtvé děti, pak zemřel i její muž

Osmnáctiletý útočník zastřelil více než jednadvacet lidí.
Zdroj: Twitter Natasha Delriego, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Masakr v Texasu

V texaském městě Uvalde došlo před několika dny k tragédii. Teprve osmnáctiletý Salvador Ramos vthrl do jedné ze základních škol a zastřelil nejméně jednadvacet dětí a dva dospělé. Co se přesně ve škole odehrávalo však zůstává nejasné, jelikož policisté nechtějí prozradit přesnou časovou osu. Jak navíc informoval web People, policie našla jednu z mrtvých učitelek, jak objímá děti. Její manžel zemřel dva dny poté na infarkt.

Byli spolu čtyřiadvacet let, ale nakonec oba předčasně odešli. Irma a Joe Garcia se seznámili již na střední škole a vychovávali spolu čtyři děti. Irma byla třiadvacet let učitelkou na základní škole Robb v texaském Uvalde, všechno ale změnila úterní střelba.

Do školy vtrhl s puškou a 300 náboji ve vojenské vestě osmnáctiletý Salvador Ramos a bezdůvodně začal střílet jak po dětech, tak i po učitelích. Podle dostupných informací zabil nejméně jednadvacet dětí a dva dospělé. Jednou z mrtvých dospělých byla právě i Irma.

Jak potvrdil web People, její muž (†50) zemřel jen o dva dny později, ve čtvrtek 26. května, na zástavu srdce. Jeho synovec John Martinez si myslí, že zemřel na zármutek. Irma byla podle zahraničních zdrojů nalezena ve třídě bez známek života, jak objímá mrtvé žáky. Zřejmě se je tak snažila zachránit vlastním tělem.

Nepřipravenost policistů během zásahu

Policie se zdráhá zveřejnit časovou osu útoku, a to nejspíše z toho důvodu, že již nyní si veřejnost myslí, že policie při tomto útoku selhala. Střelce totiž policisté zlikvidovali až hodinu a půl poté, co dorazil ke škole. Jak informoval web Vice, byli na místě dva strážci zákona, kteří Salvadora Ramose „izolovali ve třídě“.

Jenže třída, v níž zůstal útočník zavřený, byla zřejmě plná dětí a někteří hovoří i o dvou propojených třídách. Mluvčí ministerstva pro veřejnou bezpečnost Chris Olivarez uvedl, že Ramos „se zabarikádoval zamčením dveří a prostě začal střílet děti a učitele, kteří byli uvnitř té třídy“.

Jaký byl motiv tohoto hrozného útoku, to momentálně vyšetřuje policie. Podle úřadů ale neměl Ramos nikdy problémy se zákonem a ani netrpěl žádnou duševní poruchou. Policie osmnáctiletého střelce zabila hned, jakmile se jim podařilo dostat do třídy

Související články

Další články

Nejnovější kauzy